Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mi egy sikeres takarító...

H.heva kérdése:

Mi egy sikeres takarító szolgáltatást nyújtó vállalkozás kulcsa?

Figyelt kérdés
Kedves Mindenki! A kérdéseim több célcsoportot is érintene. Célom egy takarító szolgáltatást nyújtó vállalkozás létrehozása. Ehhez kapcsolódóan lenne egy két kérdésem 35-45 éves családanyákhoz, valamint ilyen szolgáltatást nyújtó nem rég indított vállalkozások tulajdonosaihoz.35-45 éves családanyákhoz: -szívesen vesznek e igénybe takarító szolgáltatást? -mit érez egy ilyen szolgáltatáshoz kapcsolódóan legnagyobb előnynek, hátránynak? -miért venne illetve nem venne igénybe ilyen szolgáltatást? Vállalkozókhoz: - szükséges e a kezdetektől a vásárlói vélemények feltüntetése a weboldalon? -milyen kezdeti vásárlásösztönzést tudnék alkalmazni ami sikeres a vállalkozás beindításához? - mennyi emberi munkaerő szükséges egy 7 kerületes körzet munka ellátásához?

#takarítás #takarító szolgálat
2020. ápr. 22. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Több célcsoportként is válaszolnék:

Magánemberek esetén:

Szükség/em lenne takarítónőre, de ha eljutok arra a pontra, hogy alkalmazok is egyet, akkor szeretném ha az a személy állandóan ugyanaz lenne.

Ha vállalkozást bízok meg, akkor hol ez jön, hol az, egyik így dolgozik, másik úgy, mert egy takarítónál a betanulási idő a legnehezebb, a helyismeret rengeteget számít a hatékony munkavégzésnél. Tehát a magánemberek le fogják kapcsolni a jó takarítóidat, azok meg ezt örömmel fogják venni, mert miért dolgozzanak ők neked, ha az egész pénz az övék lehet?

Közületek?

Hogy egyáltalán a közelükbe juss, kapcsolatok kellenek és információk. Ha sikerül elnyerned egy pályázatot, előtte nagyon komoly pénzt kell tejelned az illetékesnek, utána meg havonta le kell adnod a gazdaságisnak, vagy a gondnoknak, vagy mindkettőnek.

Nem az ujjamból szopom, volt a családban olyan, aki 8 év után hagyta abba, mert felzabálta a rendszer, vagy ha volt olyan, akkor a fővállalkozó. Az simán lenyúlta a legjobb dolgozóit, őt meg kirúgta. Utána kapott egy infarktust, azóta rokkantként nem dolgozik és leginkább a felesége tartja el.

2020. ápr. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Az a kulcs, hogy el kell menni takarítani a konkurenciához és fel kell mérni, hogy mit bá az el.

Másrészt kapcsolat.

2020. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak a takarító/bejárónőről. Ami legnagyobb csalódás, hogy nem azt csinálták amit kértem, leírtam pontról-pontra mit kérek, mit milyen szerrel kell takarítani, kézhez kapta papíron, elektronikusan. Kétszer együtt csináltuk mindegyikkel, nem az volt, hogy odaadtam a papírt és csinálja.

4 ilyen hölgy volt, ebből kettő a város legjobbjának mondja magát. Gyakorlatilag a porszívózáson kívül semmivel nem voltam elégedett. Igen, háklis vagyok, de egy kisvárosban olyan bért fizettem mint Pesten, a budai villanegyedben. És szememre hányta a hölgy, hogy nem kell ez a sterilizálás. Én ezzel úgy voltam, hogy én fizetek, Ő megcsinálja. Egyszóval: alkalmazkodni kell a takarítást igénybevevőhöz, el kell felejteni azt, hogy Ő másnál vagy éppen otthon hogy csinálja. Nálam ez egy hölgynél sem jött össze. A negatív kommenteket, miszerint csináljam meg magam ha ennyire tudom (mert lesznek, az emberek akik irigyek arra, hogy nekik nem lehet úgyis ebbe fognak belekötni...) elhagyhatják, mert nem hat meg.

A másik, hogy azt gondolják takarítani bárki tud. Ez nem igaz. Azt gondolják ez egy “alja” munka, pedig nagyon nem. Ez egy bizalmi állás, amiben rengeteget kell tanulni (milyen felületre milyen szer, technikák stb.).

A vállalkozásról az én véleményem is az mint ahogy fent is írták: el fogják halászni az embereket. Akivel elégedettek ahhoz ragaszkodni fognak, és ha már csak ezer forinttal többet ajánlanak Neki mint amennyit Te adsz, otthagynak. Amire szerintem figyelj, ha nagyon szűrd meg az embereidet. Csináltass tesztet, próbamunkát, nagyon sokan fognak jelentkezni aki lusták, nem értenek semmihez, gondolják a takarítás az jó lesz, nem kell hozzá ész.

Illetve a fővárosban rengeteg ilyen vállalkozás van, nagyon fel kell mérni előtte a konkurenciát. Ha van még kérdésed üzenetben szívesen válaszolok 🙂

2020. ápr. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
pl ne diszkriminálj, nem csak nők takaríthatnak
2020. ápr. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

"Mi egy sikeres takarító szolgáltatást nyújtó vállalkozás kulcsa?


A NER kompatibilitás.

2020. ápr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Manapság a vírusizézés az alap... Csak ebben az a szép, hogy pont az összevissza járkáló takarítók tudják széthurcolni.
2020. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

3

Érdekes lenne konkrétan tudni, hog mire mondhatták, hogy felesleges a sterilizálás. Gőztisztításra, vagy ipari fertőtlenítőszerre? Esetleg veszélyes vegyszerre?

2020. máj. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

#7:

Mindig mindent kellett takarítania, kivéve függönymosás, azt persze nem kellett hetente. De pl. a nappaliban ablakpucolást igen, úgy, hogy minden héten kellett nem volt nagy szám, nem volt rászáradva a féléves kosz, csak ablaktisztítóval és papírtörlővel át kellett menni rajta. Kértem, hogy a vendégszoba is legyen átporszívózva, még ha nem is volt használva mert por azért van. Mosásnál én szétválogattam a szennyest, nem vártam el, hogy tudja melyik ruhánk fog stb, mert miért kellene tudnia. Szétválogattam, majd Ő össze-vissza mosott mindent. És ami feltette az i-re a pontot, megkértem, hogy ne egy felmosóvizzel mossa fel a 110 nm-es házat, sőt a felmosás végén kértem, hogy öblítse ki a moppot, a következő felmosást nem a koszos moppal kezdje.

Nyilván nekem van sok rigolyám, de azt hiszem, minden munkahelyen azt kell csinálni amit a munkáltató mond.

Ha valaki takarításból szeretne megélni, az a legfontosabb, hogy alkalmazkodjon a munkaadóhoz, az elején tisztázni kell az elvárásokat, és ha sok akkor nem kell elvállalni. Olyan ez mint bármely más szolgáltatás.

A mostani takarítónőnk nagyon bevált, precíz, alapos észreveszi a munkát, 2 hónap alatt megdupláztuk a fizetését.

De ez csak egy “maszek” takarítónő, vállalkozást egyszer vettem csak igénybe.

2020. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
59%
Nem kértem veszélyes vegyszereket, Frosch termékeket használok mindenhol.
2020. máj. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8-9

Nincs ebben semmi különös. Én csak azt furcsállom, hogy mosást másra bíz valaki. Hiszen nem várnék addig, hogy jöjjön, ha már van elég egy menetre.

Különben se takarít annyi ideig, hogy több menetet mosson, vagy igen? Száz m2-re, ugye; vagy csak felmosás volt annyi, nem is tudom.

De az teljesen igaz, hogy úgy kell takarítania, mint te tennéd, hiszen helyetted csinálja.

2020. máj. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!