Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan mossak ruhát ecettel...

Hogyan mossak ruhát ecettel mosógépben? Hová adagoljam?

Figyelt kérdés

Ha fertőtlenítés szempontjából minden mosáshoz szeretnék ectet használni hová öntsem az ectet? A ruhákra, vagy pedig az öblítő helyére?


Az ecet hideg vízzel is működik vagy pedig csak meleg vízben hat?


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!



2020. máj. 20. 23:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
én úgy tudom, közvetlenül a dobba kell, mielőtt a ruhákat belerakod
2020. máj. 20. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
71%

Ha a mosáshoz adod semlegesíteni fogja a mosószert. Öblítésre sokan használják nekem nem jött be.


De a legtöbb bacilust a sima mosószeres mosás is fertőtleníti.

2020. máj. 21. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Ecettel öblíteni szoktak, mert kiszedi a maradék mosószert, és az öblítőhelyére kell rakni. Fertőtleníteni mással szokás. A mosószer is ugyan úgy eltávolít sok bacilust stb. De egyik sem kimondottan fertőtlenítő szer, ezért nincs is ráírva ilyesmi, mivel megtévesztő volna.
2020. máj. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Több ruhám is van, amit ha mosás után felveszek nagyon könnyen kellemetlen szagúvá válnak, ami szerintem az miatt lehet, hogy nem távolította el a mosás elég alaposan a bacikat.

Azért kérdeztem, hogy hideg vízzel is fertőtlenít-e az ecet, mert akkor kipróbálnám öblítő helyett azt használni.


Viszont az, hogy a mosószer és ecet semlegesíti egymást nem tudom igaz-e, mivel olvastam olyat, hogy a dobba kell önteni az ectet vagy pedig mosás előtt beáztatni ecetben a ruhát, és ezeknél mindenképp összekerülne az ectes víz a mosószeressel.

2020. máj. 21. 08:18
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Az inkább azért lehet, mert műszàlas vagy egyéb más anyagú ruhákat használsz, túl sok öblítőt és mosószert teszel a mosáshoz, valamint attól is lehet, hogy nem száradnak rendesen a ruháid. Ennek sok köze nincs a bacikhoz.
2020. máj. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Tipikus: feltesz egy kérdést, hárman leírjuk, hogy az ecet semlegesíti a mosószert, de csak azért is ragaszkodik ahhoz amit olvasott. Önts a mosáshoz akkor!
2020. máj. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%

#6 igazad van. utánanéztem, azt írják, hogy a mosás végén kell hozzáadni, különben semmit sem ér se a mosószer se az ecet.

"You can absolutely use vinegar and laundry detergent in the same load, but you cannot mix them together. If you're using detergent, add the vinegar to the rinse cycle after the detergent is out. Otherwise, you'll get oily clothes."

2020. máj. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Semmi műszálasat nem használhatok, mivel azok 1 perc viselés után bűzlenének rajtam. Főként pamutot hordok, esetleg viszkóz felsőket. Viszont pamut ingeimből is vannak, amikben elég ha minimális mértékben megizzadok nagyon elkezd bűzleni, több ilyen felsőm is van. Ezeket nem is tudom hordom egyáltalán.

Mostanában pedig rengeteg ruhám ad ki ilyen fura szagot ha beleizzadom, ami előtte nem volt, ezért gondoltam az ectes mosásra.

Mindig 2 napig hagyom a ruhákat kiteregetve a szobában, 100%-osra megyek mindig, csak akkor teszem el ha már szárazak. + 40 fokon mosok, tehát nem használok alacsony hőfokot. Régebben mostam mindent 60 fokon egy ideig, de nem volt semmiben sem jobb a 40 fokosnál.

2020. máj. 21. 08:31
 9/15 anonim ***** válasza:
86%

Az oké, hogy két napig szárad, de van közben a helyiségben friss levegő, vagy csak rá van csukva ajtó-ablak?


Illetve, lehet a probléma hormonális is, nem biztos, hogy a ruhákkal van a gond :( Úgy értem, vannak emberek akik jobban izzadnak valamilyen hormonális vagy más betegségből kifolyólag.

2020. máj. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Mosógépet sem ártana kitisztítani, mert a leülepedő mosószer és öblítő maradék rohad benne. Késöbb a ruhák is átveszik a szagot. Trisóval tisztítsad, hypos mosással fertőtlenítsed.

Az ecet szagtalanít. Nem fertőtlenít, amúgy is erjesztéssel állítják elő. Savas közegben sok baci csak nem szaporodik, csak utána.

A lúg-mosószer és a sav-ecet alap kémia szerint semlegesítik egymást.

2020. máj. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!