Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Patakpartot, vagy meredek...

Patakpartot, vagy meredek dombot hogy érdemes nyírni?

Figyelt kérdés

Hogy érdemes, és legkevésbé veszélyes fűkaszával nyírni egy elég meredek patakpartot? Alul állok és felemelem a kaszát, vagy fentről le, esetleg oldalról?


Ki, hogy szokta?



2020. jún. 17. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
A helyzet az hogy az sehogy sem biztonságos. Mert ha a testtartást nézem felfelé talán könnyebb dolgozni, mert csak emeled a kaszafejet, de veszélyes mert felfelé lövi a köveket és egyéb szarokat. Ha lefelé dolgozol végig görnyedni és egyensúlyozni kell, az nagyon fárasztó és egészségtelen is, de nem csapod úgy szét a dolgokat. Oldal irányból meg a kettő kombinációja. Próbáld meg neked melyik jobb, nekem a lentről felfelé vált be.
2020. jún. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nalunk lentrol szoktak vagni. De rendes kaszaval sokszor. Azt a reszt nem nekunk kell gondozni, nem a tulajok dolga, az mar nem az ingatlan resze.
2020. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Birkával, kecskével. De van aki glialkával...

Egyébként én valszeg sövénnyíróval oldanám meg a kérdést, lentről felfelé.

2020. jún. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2: Tudom, nem a miénk igazából, de mindenki rendben tartja a környéken az "ő részét", hiszen mégis csak szebb ha le van nyírva. Most szerintem 2-3 éve már hogy le volt, és be van nőve teljesen, ráadásul vagy 4 szilvafa is kinőtt, úgyhogy nagyon ideje hogy kezdjek vele valamit. Eddig a lapos részt (elég nagy patak, inkább árok, és elég nagy lapos rész van a közepén) sima kaszával vágtam, és az ott jó is, de elég egyenletlen a talaj, szóval nagyon rövidre nem tudom vágni, meg bele is akad minden sz*rba sajnos. A parthoz meg nem is nagyon tudtam hozzáfogni a kézi kaszával, sehogyse tudtam normálisan "húzni oldalra" vagy nem tudom hogy mondják.
2020. jún. 18. 00:09
 5/10 A kérdező kommentje:
De mindegy, majd megküzdök vele valahogy.
2020. jún. 18. 00:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor meg ásóval kell lekaszálni a földet simára.
2020. jún. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Na most ezt nem tudom komolyan gondoltad-e, de kifejtenéd? :'D
2020. jún. 18. 18:14
 8/10 anonim ***** válasza:

"elég egyenletlen a talaj, szóval nagyon rövidre nem tudom vágni, meg bele is akad minden sz*rba"

Fogod az ásót, kapát, gereblyét és addig dolgozol velük, míg fűnyíró/kasza/kaszálógép/stb kompatibilis nem lesz.

2020. jún. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ja, értem. Azthittem a partra gondolsz, azért nem értettem mert ott nem az egyenletlenséggel van a baj ugye. És igen, lehet megcsinálom majd valamikor, de most ugye a parton van a hangsúly.
2020. jún. 18. 21:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát bammeg, nem tudlak követni. De egyébként most a legjobb cucc a krva sok eső miatt a sarló lenne. Megélezed alaposan, aztán azzal nyesegeted ahogy sikerül. Vizeset lehet sarlózni! elektromos cuccot viszont ne használj.
2020. jún. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!