Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit használtok takarításhoz?

Mit használtok takarításhoz?

Figyelt kérdés

Milyen tisztítószereket szoktatok használni takarításhoz?Értek itt fürdő,konyha,wc,fuga.Felmosáshoz mit használtok?

Hogy tartsak rendet és tisztaságot a lakásban?

Hány naponta szoktál takarítani,és mi a takarítási rutinotok?

Köszi a válaszokat.



2020. szept. 3. 11:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ablaktisztító spray-t, fapucoló sprayt. WC-hez sósavat, konyhában, fürdőszobában CIF-et. Felmosáshoz csak tiszta vizet. Hetente egyszer takarítok.
2020. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Heti egy alkalommal gőztakarítóval. Csak a Wc-hez használok Domestost.
2020. szept. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Takarításhoz zsíros dolgokhoz pl gáztűzhely rácsra zsiroldót ha indokolt. Amúgy tandilal takarítok mindent hűtőt fürdőt stb. Aldiban lehet venni 350ft.

Meg sok mindent ablak tisztitóval takarítok mikroszálas kendővel. 70-80ft.

Felmosni csak is ajaxal. Mindig mással keresem az igazit :D most gyöngyvirágos van itthon 24h van rá írva de ennek 2 óra múlva semmi illata :D alig várom hogy üres legyen...

Wc-be Lidl wc tisztítót 350ft

Én hetente szoktam egy éjszakára körbe nyomni vele reggel meg subickolom kefevel és lehúzom.

Sehany naponta nem takarítok.

Mindig ami épp széjjel van megcsinalom... Ha pl főzök azonnal elmosogatok anyu belém égette. Sajnos nincs mosogatógépem ha lenne oda pakolnék:D jajj mennyivel egyszerűbb lenne🤦😂.

Szóval elmosogatok tűzhelyet letorlom a konyha pultot. Megteritek utána megint mosogatok asztalt le törlöm felseprek fel mosok.

Én egy nap 2x fel seprek meg felmosok. Magas fényű fehér jarolapunk van azonnal minden meglátszik rajta... Gyerek is van macska is kutya is... Párom festő/burkoló szóval na... Mondanom se kell hogy mosógép is egesznap megy...ha itt tartunk persil kapszula + doussy kék prémium öblítőt használunk. Ennyi :)

2020. szept. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én igyekszem minimális tisztítószert használni: ami lejön csak meleg vízzel és szivaccsal / súrolással, arra nem használok mást. Ha ez nem elég, akkor ecet, ha az sem elég, akkor mosogatószer, ha az sem hozza le, akkor CIF.

Nem előre megszabott napokon és előre megszabott rend szerint takarítok, hanem szükség szerint. Amit lehet, azonnal kitisztítok / felmosok / elmosok.

2020. szept. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Cycle ecetes tisztító és Greenbiotic konyhai tisztító eddig mindennel megbirkóztak. Ezek jók a tükröktől a padlóig mindenre. A wc-hez használok Domestost ezen kívül.


Takarítani úgy szoktam, hogy fürdőszobát hetente, konyhát használat alapján (ha két hétig nem főzünk, akkor nincs sok tennivaló, ha kétnaponta főzünk, akkor gyakran takarítok), porszívózás heti 2x, portörlés 1-2 hetente.

Ezen kívül minden nap végén rászánunk pár percet lefekvés előtt, hogy rendet csapjunk: elpakolászunk, letöröljük ha valamire ráfér, megcsináljuk a csip-csup dolgokat, így általában nincs nagy kosz és rendetlenség.

2020. szept. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És jó a gőztakarító? Akkor is, ha macska van?

Gondolkodtam rajta, csak azért kérdem.


Különben én amit lehet ecetes vízzel mosok le, mág a wc-t is szódabikabónás ecettel pucolom. Félek az erős vegyszerektől, az az igazság.

2020. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon bevált!
2020. szept. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Takarításra a Frosch termékcsaládot használom. Ezek nem annyira agresszív szerek, állítólag természetes anyagok vannak benne... a fürdőszobai tisztítószerbe szoktam tenni egy kis ecetet, tökéletes az eredmény így. Tudom, hogy magában is lehetne ecettel, de nem bírom töményen a szagát elviselni.

Mosáshoz Lenor kapszula, fehérekhez a kék, színesekhez a gold orchid, és az ezekhez passzoló öblítőből egy kevés.

2020. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A wc-hez duck-ot domestost használok, a csempe takarításához flóraszept a portörléshez vagy öblítős vizet használok vagy általános tisztítószereset,feltörölni domestosos vízzel szoktam a konyhát ciffel

Én naponta minden helységben végig megyek rendet rakok minden nap felporszívozok,felmosok,kimosok

A pénteki napom rászoktam áldozni az egész napos takarításra hogy hétvégén ne azzal kelljen foglalkozni ilyenkor kivasalok portörlök kirakom az ágyneműket szellőzni és most már kezdem elrakni a nyári ruhákat és vissza rakni kimosottan a télieket,őszieket

2020. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9 Ha minden nap takarítasz minden helyiségben, akkor pénteken miért takarítasz egész nap?

Hozzánk heti egyszer jár takarítónő, ő csinàl mindent. Figyelünk a rendre, nem vagyunk kupisak, és nagyrészt csak este vagyunk otthon.

Regén a hétvégeket én is a háztartásra áldoztam. Aztán amikor kezdett rámenni a család, akkor döntöttünk a takarítónő mellett.

2020. szept. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!