Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kezdő "háziasszony" vagyok,...

Kezdő "háziasszony" vagyok, van egy 55nm lakásunk. Hogyan tartotok rendet? Mi a napi rutinotok? Milyen szereket használtok és mire? Milyen szerrel mostok? Milyen mosogatószert használtok? Sepregettek vagy mást használtak erre a célra?

Figyelt kérdés

Nagyon kezdő vagyok van egy alapvető fogalmam amit anyu tanított a rendről, takarításról de szeretnék minél többet tájékozódni.

22 éves vagyok. Párommal lakunk ketten és a cicánkkal.

Kezdenek kicsúszni a kezemből a dolgok, néha azt se tudom hol áll a fejem...



2020. júl. 27. 11:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap csinálsz 1-2 valamit, így nem csúsznak el a dolgot. Én pl. egész nap dolgozom, így többre nincs is erőm este. Egyik nap mosogatok, meg letörlöm az asztalt/gáztűzhelyet, másik nap mosok (itt a párom mosogat), másnap meg pl. kiposzívózok, a párom meg főz. Fontos, hogy megosszátok a feldatokat. Amikor szabadnapos vagyok meg jöhet a nagytakarítás (fürdő/wc takarítás, portörlés, porszívózás, felmosás)

Ami még fontos, hogy pakolj el magad után, így nem fognak felgyűlni a dolgok. Tányért egyből szennyesbe rakd, ne az asztal közepére. Ha vásároltál, egyből rakd a helyére. A sörösdobozokat, kupakokat gyűjtsd egy helyre.

Ne morzsáljatok, mert jöhetnek a hangyák is. Ágyban tálcán egyetek.

Mosogatásra Cif-et használok, de majd kitapasztalod neked melyik a jó.

2020. júl. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40%

Mi is ekkora lakásban élünk, ráadásul egy nagytestű kutyával. Én 23 éves vagyok, de már 18 évesen elköltöztem otthonról.

És sosem értettem ezt a "kezdenek kicsúszni a kezemből a dolgok" dolgot. Mi csúszik ki a kezedből? Hogy nem lehet rendet tartani egy kis lakásban? Azért ez nem túl nagy feladat. Faluról számrmazom, 3-an a szüleimmel egy bazi nagy házban laktunk, bazi nagy kerttel. Na ott aztán van tenni való,mégsem csúszott ki anyám kezéből a dolog soha. Persze nem egyedül csinált mindent, fát apámmal vágtak, én meg pl fürdőszobát takarítottam.

De könyörgöm, mi ebben a nehéz dolog? Wc-t kitakarítod heti 1-szer, 10 perc. Fürdőt havi 1-szer, max fél óra. Kimosol heti 1-2-szer, 10 perc amit neked kell vele foglalkozni. Napi 1-szer felsepresz, 5 perc. Heti 1-szer felmosol, 5 perc. Elmosogatsz napi 1-szer, 5 perc.

Tényleg nem értem mi ebben a nehéz, pedig én egyáltalán nem vagyok rendmániás.

2020. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
53%
2: Ha egész nap dolgozik mindkét fél, nem éppen jut idő takarítgani, erre nem gondoltál? Az a napi 5-10 perc sem 5-10 perc a gyakorlatban, főleg hulla fáradtan, aztán még egymással is kéne foglalkozni.
2020. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

2-es vagyok. Én is és a párom is napi 9 órát dolgozunk, plusz ingázás. És mint irtam, nagytestű kutyám van, vele is kell foglalkozni.

Nem tudom az 5 percen mi nem 5 perc, nekem annyi.

2020. júl. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Én már csak azért sem tudok azonosulni a 2-es válasszal, mert szívből gyűlölök takarítani meg rendet rakni, engem a világból ki lehetne kergetni, ha minden nap házimunkázni kéne.


Úgyhogy én alapvetően annyit csinálok, hogy próbálunk rendet tartani, mindennek kialakítani a helyét. Emellett ahol csak lehetett, gépesítettünk, jó mosógép, mosogatógép, akkus porszívó, tényleg mindenből a legkényelmesebb.

Hétvégén pedig 2 óra feszített munkával kitakarítunk, de már a végére attól is ideggörcs vagyok, annyira idegesít, hogy jobb dolgom is lehetne mégis súrolhatom a konyhát vagy fürdőszobát... Így végülis elvagyunk, de én tervezem, hogy szerzek egy bejárónőt, inkább lemondok másról és kifizetem.

2020. júl. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%

Én is osztom a 2 válaszoló véleményét. A legnagyobb baj ezekben a helyzetekben, hogy nem őrzitek meg a rendet, nem figyeltek rá. Ilyenkor jön a “nem én vagyok a lakásért hanem fordítva duma”. Ami nem baj, mindenkinek mások az igényei.

De, hogy érdemben is válaszoljak: naponta porszívózok (kutyus él velünk), felmosás igény szerint, van hogy napi kétszer is, van, hogy csak 3-4 naponta. Nincs tele csecsebecsékkel a lakás, így a portörlés is max. 5 perc két naponta. Mosni heti egyszer szoktam, változó, hogy hány adagot. Összevárom amíg a színekből 1-1 adag összegyűlik, nem hiszek ezekben a színfogós vackokban. Fürdőben a csaptelepeket minden este szárazra törlöm, illetve reggel is mikor elmegyünk otthonról, wc-t két naponta takarítom. Beöntöm a domestost este amíg fogat mosok addig hagyom hatni, kisikálom, nedves törlőkendő az ülőkére és kész. Fürdőkád, csempe takarítás heti egyszer van.

Rendnek pedig mindig rend van, ha valami nem kell, vagy nem használjuk eltesszük a helyére.

Seprűt egyeltalán nem használunk. Tisztítószerből és mosószerből is a Frosch márkát használom.

Nálunk én csinálok minden házimunkát, szerintem a háztartás a nő dolga, én legalábbis én így nőttem fel. De ha úgy alakul páromnak sem esik nehezére felporszívózni, vagy bevásárolni.

2020. júl. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Jajj azért remélem nem robbannak fel egyes emberkék :Dd


Többi kérdésre is válaszoltok? Milyen szereket használtok? Vagy csak öko ecet-szóda kombó?

2020. júl. 27. 15:02
 8/16 anonim ***** válasza:
78%

Ha nem tudod elfogadni mások véleményét akkor miért kérdezel?


Nem robbanunk fel, elmondtuk, hogy mi mit, hogyan csinálunk.

2020. júl. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Meg kapott egy jó nagy adag lecseszést, miért nem lehet rendet tartani. Amit ugye nem kért.
2020. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%
Ez döbbenet, hogy aki leírta mit, hogyan csinál lepontozzátok, akik meg mindent arra fognak, hogy nincs idő takarítani felpontozzátok.
2020. júl. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!