Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Huzamosabb ideig lehet ecettel...

Huzamosabb ideig lehet ecettel öblíteni a ruhákat?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam már, hogy puhítja a ruhákat, emellett a gépnek is jót tesz. Nekem nagyon csúnya volt már az öblítőktől a tartálya, ezért tegnap két mosást is ecettel csináltam, plusz ecettel kitakarítottam a tartályát, és nagyon szép tiszta lett, de nem tudom,ha állandóan ecettel öblíteném a ruhákat, kárt tennék-e az anyagukban... Elég kemény nálunk a víz, ezt a ruhákon is érzem..Alapvetően nem rajongok az öblítők illatáért, nekem elég, ha tiszta illata van a ruhának, nem kell hogy agyon parfümözött legyen.

Valakinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban? Előre is köszönöm a válaszokat! (emellett az is érdekelne, ki mennyit használ egy mosáskor, annyit mint egy sima öblítőből, vagy kevesebbet)



2020. szept. 7. 10:27
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom, hogy nálad mit jelent a huzamos idő,

de én pl. kb. 20 -25 éve ecetet használok öblítő helyett.


Még egy apróság, hogy múltkor fűtőszálat kellett cserélni és egy szikra vízkő nem volt sehol, pedig az életben nem használtam még calgont sem a 30 éves mosógépben.

Pedig nálunk is kemény a víz Bp.-en.

2020. szept. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
és mennyi ecetet teszel egy mosáshoz? :)
2020. szept. 7. 10:40
 3/26 anonim ***** válasza:
85%

Én "csak" jó 15 éve használok ecetet - egy evökanállal az öblítö helyére -, eddig semmi negatív hatása sincs.

Az ecet nem árt a textíliáknak, ellenben az öblítö bevonatot képez a szálakon, ami miatt utána nem lesznek nedvszívóak, illetve az öblítö igen jó táptalaj a különbözö kórokozóknak.

Nálunk nagyon kemény víz van, de sem a mosógép nem vízkövesedik, sem baja nem lett a gépnek eddig, pedig van szerelö ismerü, aki direkt átnézte, mert nem akarta belátni, hogy az ecet nem teszi tönkre. (Azóta ö is ecetet használ)

2020. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
51%
Színültig töltöm az öblítőrészt.
2020. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
60%

Én nem vagyok oda az ecetért, mert egyszer félig töltve a tartályt 50ml, még 2 hét után is éreztem a szagát a törölközőkön. Viszont nemrég olvastam a citromlét, (flakonost), azzal hasonló mennyiségben használva még a mosószer illatát is kivette.

Azt meg nem értem, hogy miért jó ha a ruha nem lesz nedvszívó? Törölközőnél inkább hátrány mint előny. Illetve nem tudom hány liter vízben öblítenek a mai gépek, de egy evőkanálnyi mennyiség azért kicsit nevetségesnek hangzik a több liternyi vízhez, az még egy tál salátába is kevés.

2020. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 nemaRendőrség ***** válasza:
81%

Csatlakozok az előttem szólókhoz. Évek óta ecettel öblítek és nagyon boldog vagyok vele.

Nekem is az volt a legnagyobb bajom az öblítőkkel hogy gusztustalan parfüm szaguk van, illetve nem tesznek jót a bőrnek.

Az ecet óta nagyon puhák a ruhák és a törölközőkkel csodát tett.


Tele töltöm az öblítős rekeszt.

2020. szept. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
65%

5-ös: az ÖBLÍTÖTÖL lesznek a ruhafélék nem nedvszívóak, nem az ecettöl!

Az 1 evökanál ecetsav böven elég az öblítéshez - és nem salátát akar vele az ember készíteni, hanem a mosószermaradványokat illetve vízkövet eltávolítani. Erre elég a megadott mennyiség, ha többet tesz valaki, akkor marad meg a ruhán az ecetszag

2020. szept. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, úgy látom a mennyiség az igencsak eltér mindenkinél :D
2020. szept. 7. 16:25
 9/26 anonim ***** válasza:
80%
Hát aki egy evőkanál ecetet használ annak nem csodálom, hogy nem lesz ecet szagú a ruhája. Kb semmit nem ér 15-20 L vízhez az egy evőkanálocska...
2020. szept. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
59%

Én egyszer próbáltam az ecetet, soha nem voltak olyan ocsmányak a ruhák mint akkor. Van akinek ez bejött, tiszteletben tartam, de ugyanezt várnám el az ecetfanoktól is...!!

Lehet öblítőt használni, csak ésszel. A magyar háziasszonyoknál szokás, hogy csurig öntik had’ legyen jó illata a ruháknak. Ha a megfelelő mennyiségű öblítőt használod sem a ruháknak, sem a mosógépnek nem lesz baja.

2020. szept. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!