Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hol kezdődik az a fűkasza,...

Hol kezdődik az a fűkasza, amivel már huzamosabb ideig lehet dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy milyen árban, illetve milyen típusok azok amikkel már lehet huzamosabb ideig, nagyobb területeket kaszálni.


Kínaival ugye fél óra munka, aztán pihentetni kell, ha nem akarod kinyírni.


Tudtok mondani olyan belépő szintű gépeket, amivel már pár száz négyzetmétert azért le lehet vágni egyszerre?



2020. aug. 2. 14:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
26%

AL-KO BC500B 50cm3


78.000.-

2020. aug. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
17%

Most egy teljesen "alap" LUX-ot használunk, kb. 2,5 órát szoktam használni egyhuzamban. (Úgy emlékszem, 12000 volt)

Előtte egy szintén teljesen "alap" Gardena, ugyanerre, az több, mint 20 évig kitartott, és idén is "csak" azért kellett másik, mert eltört egy alkatrésze.

2020. aug. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 mindentudó99 ***** válasza:
53%
Mcculloch. Hithachi. Ezek is jók. Ha elég csak damilos kés nem kell azok olcsóbbak.
2020. aug. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
A 60 e felettiknél elég minden tankolás után megpihenni,de nem a gép miatt.
2020. aug. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%
Oleo-Mac az jól bírja és az ára se horror.
2020. aug. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%

2-300 m2-t azért már le lehet vágni egy nekifutással egy erősebb kínaival, ha nem túl durva, megöregedett méteres gyom van.

Azt írd, hogy mit szeretnél csinálni, mekkora terület, milyen növényzet, milyen gyakran.

2020. aug. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
1000 négyzetmétert kell nyírni kb 2 hetente, hepehupás talaj, tele van az egész gyümölcsfákkal, és sok része elég lejtős. Ezt legutóbb kb 10-12 óra alatt tudtam lekaszálni, mivel fél óra után 20 percet pihentettem. És ugye elég lassan tudtam haladni, mivel a térdig érő fűben (amiben lucernától kezdve minden szar volt) csak vékony "szeleteket" tudtam vágni mert annyit bírt a gép. Mondjuk ezt lehet orvosolná, ha nem egy bazi nagy damilfej lenne rajta :'D
2020. aug. 4. 10:09
 8/17 A kérdező kommentje:
Ugye kínaival vágtam. Ranger USA nevezetű csodával. Egyébként tökéletesen indul, nincs úgy baj vele, csak melegszik. Vagy lehet hogy én gondolom túl, és mehetne tovább egyhuzamra. Első fűkaszám, szóval nem sok tapasztalatom van.
2020. aug. 4. 10:11
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Az a szokványos kínai, annak bírni kellene, ha minden jó rajta. És nem volna szabad 100 m2-nek eltartani egy órát 2 hetes fűben, inkább csak félórát. 1 tank után negyedóra pihenés elég neki, esetleg 35 fokban több valamivel. Ha melegszik, hát melegszik, ilyenek ezek.

Ha ilyen extrém módon növő növény van benne, mint a lucerna, és nem akarod semmire használni, akkor azt gyomirtózd ki. Csak a konkrét töveket, nem az egész felületet egyben, persze. Én is ezt csináltam tavaly, mert gyorsabban nőtt, mint bármi gyom, és nagyon szaporodott. Én mondjuk csak havonta vágom a területeimet.

Ha viszonylag egyenletesen tudsz haladni, akkor nem probléma a túl nagy damilfej. Gyümölcsfából nem lehet ott olyan sok, hogy gondot okozzon leállni-felpörögni a nagy fejnek.

Nem lehet esetleg, hogy túl rövid damillal vágsz? Nagyobb szögsebesség nagyobb vágósebességet jelent. Jó damil kell hozzá, ami nem szakad, meg nem olvad.

2020. aug. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Damilhosszra figyelek mindig, de ha teljesen beletolom úgymond a kaszát, tehát 20-25 centire, akkor lehet hallani hogy nem pörög ki normálisan, illetve nagyot esik a fordulat. Ha csak kicsit tolom bele akkor jó. Igaz, hogy a damil piacos, de semmi problémám nincs vele. 2,7-es négyszögleteset használtam, de ezentúl valószínű 2,4-eset fogok. Nem szakad, és jól vág egyébként.
2020. aug. 4. 12:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!