Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy tuntessem el a kellemetle...

Hogy tuntessem el a kellemetlen szuros szagot a ruharol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Munkasszallon vagyok,mivel nem csak en használom a mosogepet,ezert nincs olyan jo illata,amilyennek lennie kene! En az okosyaki azthitte ezzel megoldja a problemat osszevalogatott maganak jo eros illatozasu mososzert es oblitot,hat mitnemondjak a ketto jol osszeokveredett es emiatt a ruhaimnak nem friss,kellemes illata lett hanem szuros kemeny illat szinte mar szaglok es ez nagyon kellemetlen,kiborito! :( Amit használtam(ariel kapszula +arany szinu lenor oblito) valaki segitsen adjon tanacsot barhogy mosom a ruhat mintha megallt volna benne a szag es nem akarja elhagyni a ruhaimat,mar a boromon is erzem es ez annyira zavaro!!



#Budos ruha
2020. szept. 8. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
A műltkor találtam egy cikket, amiben az ecet mellett a citromsavat hozták fel mint lehetséges öblítőt. Ezzel a flakonos citromlével próbáltam ki, és 100 ml-t vagyis tele töltve az öblítőrekeszt, teljesen kivette a ruhából, mosás után a mosószer illatát. Egy próbát megér szerintem.
2020. szept. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges okok:

- amit te is írtál, hogy nincs rendesen karban tartva a mosógép, tele lehet belül lerakódott mosószerrel és vízkővel;

- régi a ruhák anyaga: elég ha csak egyszer az életben nem száradt ki rendesen belőle a víz, az már örökre büdös marad;

- az itthon kapható Ariel kapszulának és Lenor öblítőnek elviselhetetlen szaga (nekem ez már szag) van az osztrák, illetve német piacra gyàrtottéhoz képest;

- túl sok mosószert és öblítőt használsz: sokan nem hiszem el, de az az adagolás ami a flakonra van írva bőven elég. Mosószerből és öblítőből is.


Amit tehetsz:

- drasztikus megoldás: de minden alkalommal mielőtt mosol csinálsz a gépen egy 90 fokos, ecetes, üres mosást. Kitisztítod a fiókot, illetve alul a szűrőt. Nem tudom mennyire fogja ezt díjazni a tulaj, illetve nem is a legkomfortosabb megoldás.

- folyamatosan munkásszállón élsz? Mert ha hétvégente vagy x időközönként hazamész, akkor vegyél annyi tiszta ruhát, amennyi a munkásszállón töltött időre elég.

- ha nagyvárosban vagy, keress fel egy mosodát. Bubbles már egyre több helyen van, elérhető áron.

2020. szept. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A ruhat nem teszi tonkre? Ecetet semmifele keppen nem akarok hasznalni,irtozom a szagtol,azza tisztitjak nalunk a gepet ami nagyon is jo de ecetezes utan nem inditottak el ures dobbal a mosogepet hogy ne legyen ecet szaga es az egesz ruham savanyu szagu lett! Plusz enis ra tettem egy lapattal es mostmar elviselhetetlen ez a szag.
2020. szept. 8. 11:48
 4/4 A kérdező kommentje:
Apolono vagyok maganhaznal,mindennap 10 ora a kotelezo nemtudok annyi tisztaruhat magammal hozni hogy eleg legyen,igen a gep valoban nincs karbantartva es ez szomoru,mosoda nincs a varosban,idom pedig nincsra hogy atmenjek mas varosokba! Valahol a boraxot olvastam hogy el veszi a szagot a ruhaimrol. Megprobalkozzak vele?
2020. szept. 8. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!