Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Géles mosószert is az adagolóba?

Géles mosószert is az adagolóba?

Figyelt kérdés

Nagyon hülyének érzem magam, hogy ezt meg kell kérdeznem. 10 éve ugyanaz a mosógépem van, elöltöltős LG. Eddig mindig mosóport használtam, most váltottam gélre.


A problémám az, ami lehet, nem is probléma, hogy ugye ott van a kis mosópor fiók, amibe betettem a mosóport, bezártam, kész. Most beöntöm a gélt, és az azonnal lefolyik. Jó helyre folyik? Elér a ruhákhoz? Vagy túl hamar lefolyik, és inkább a dobba kéne tenni?


Bocsi a hülye kérdésért, teljesen gáznak érzem, de nem találtam a neten választ.


2020. szept. 21. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
28%
én is oda szoktam. de öntheted a ruhákra is.
2020. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Én még olyan folyékony mosószerrel nem találkoztam, ahol ne adnának adagoló csészét a flakon mellé.

Miért nem abba öntöd és teszed be a ruhák tetejére?

Egyébként pont az ilyen régi mosógépeknél szokott az lenni, hogy a program elindítása előtt az esetleges maradék mosólevet elkezdni kipumpálni a gépből. Ilyenkor ha a gél túl hamar lefolyik a gép aljára akkor simán kipumpálhatja egy részét.

Mindenképp jobb adagolóba önteni, és nem a mosópor helyére.

2020. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%
Én ugyanoda teszem, ahova a mosóport. Vagy ahogy a 2-es írta, van adagoló műanyag kis gömb, amibe beleöntöd, és azt lehet a ruhák közé tenni.
2020. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Gömbe teszem én is, de én a port is a ruhák közé szórom ha azzal mosok. Így nem tapad le az adagolóba.
2020. szept. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 TR75 ***** válasza:
38%
Mosógéptől függően lehet, hogy egy kis adagolóba kell önteni a mosógélt, amit be lehet illeszteni a mosópor rekeszébe. Abból csak akkor tud kifolyni a cucc, amikor a vizet belenyomja a gép.
2020. szept. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Én még olyan folyékony mosószerrel nem találkoztam, ahol ne adnának adagoló csészét a flakon mellé."


Persilhez nem adnak. Hacsak nem a kupakot kéne betennem, de nem hiszem.


Elég egyszerű a gép, és csak azért zavar, mert az öblítő nem folyik le azonnal. Tehát az ott áll, mikor még becsukom, a mosógél meg azonnal elcsurog valahova.

2020. szept. 21. 18:37
 7/11 TR75 ***** válasza:
8%

A te gépedhez is kellene lennie valami ilyesminek:

[link]

A lényeg az a kis cső. Csak akkor folyik ki a mosógél, amikor a víz belefolyik. Ezt kell a mosópor adagolójába tenni.

2020. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


Ilyenem van. A középsőben van csak ez a kis csöves megoldás, az az öblítő rekesz. Balra sima mosás rekesz, jobbra előmosáshoz a rekesz. De csak a középsőben van cső.

2020. szept. 21. 18:59
 9/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt jobban látszik.

2020. szept. 21. 18:59
 10/11 anonim ***** válasza:
33%
Nem baj, ha lefolyik, nem azt pumpálja ki a gép. De a ruhákra is teheted, ha úgy jobban tetszik. Az arielhez adnak olyan kupakot amúgy.
2020. szept. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!