Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Szerintetek érdemes penészeltá...

Szerintetek érdemes penészeltávolító szert vásárolni, amiknek a hatóanyaga megegyezik a háztartási hipóval?

Figyelt kérdés
Akartam venni a boltban egy penészeltávolító szert, ám amikor elolvastam az oldalán felsorolt dolgokat, azonnal szemet szúrt, hogy a hatóanyaga lényegében a hipóval egyezik meg, ugyanakkor árban jó 8-szoros a különbség. Most akkor nem mindegy a penésznek, ha egy permetező flaskába, mondjuk kiürült ablaktisztítós flakonba öntök hipót, és azzal fújom le a penészes bútordarabot? Ráadásul több helyen is azt lehet olvasni, hogy a hipó nem túl hatékony a penész ellen, mivel a penészgomba gyökerét nem éri el, és abból hamar újra kinő a penész, míg ugyanakkor az ecet sokkal hatékonyabb ezen a téren, mert be tud szivárogni azokba a mikor repedésekbe is, ahol a penészgombák gyökere van.

2020. okt. 2. 16:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Legfeljebb a penészt nem érdekli az ecet (mert még mindig nem írták rá, hogy gombaölő, fertőtlenít és hasonlók), a Hypo viszont fertőtlenít és megöli a gombát. Viszont mindkettő lebomlik, elpárolog, és utána jön megint a penész, ha a feltételek (pára...) megfelelnek. Ha nem, akkor nem lesz penész. Mivel a hypo valóban megöli a penészgombát, ezért abból csinálják a penészeltávolítót, és nem ecetből.
2020. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és az eceteshipó?
2020. okt. 2. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nem keverném az anyagokat
2020. okt. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes. Ha jól emlékszem, a penészeltávolító is 96 %-ban hypo. Szellőztetni a penészeltávolító és a hypó felvitele alatt és utána is elég sokáig kell. Ha a penész nem beázás, csőrepedés, szivárgás miatt van, hanem az oka mindössze az, hogy nem elegendő a szellőzés, akkor nézz utána a facebook: rejtett ablak szellőző, ezt írd be a keresőbe. Ez könnyen, roncsolás, fúrás nélkül beépíthető és szabályozott, huzatmentes minimális szellőzést biztosít. A lakás, ház nagyságától, hőszigetelésétől, szellőző kürtő meglététől függően 4 - 10 darab elég lehet. A beépítése könnyű (videó a facebook-on), ha magad teszed be 20.000- 50.000 Ft -ból megoldod és nem lesz többé penész. A termék egyébként német.
2020. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na és ha kiirtod a penészt, akkor mi van?

A penész mikroszkopikus spórái a Föld minden pontján, úgy 10km magasságig jelen vannak.

Megfelelő hőmérséklet, páratartalom, szerves anyag jelenlétében azonnal szaporodni kezd.

2020. okt. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem, de idén először jelentkezett a penész. Korábban miért nem?
2020. okt. 3. 16:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem úgy rémlik, hogy kb 2/1 arányú hipó víz vagy fordítva a penészeltávolító spray összetétele.


Csináltam is házilag és működött.

De ez csak tübeti kezelés.


Hosszú távon az okot kell megszüntetni.

Le kell vinni a benti páratartalmat.

Pl szellőztetéssel.



Én amikor gázzal fűtök, akkor penészes a fal (folyik rajta a víz), ha nem szellőztetek. És nem bent szárítom a ruhát, nincs sok növény, vagy akvárium...

Amikor kályhával, akkor a légcsere miatt szárazak a falak.

2020. okt. 12. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Itt nyár elején kezdett el minden penészedni a házban, értsd: a bútorok felülete, de még a szárítón hagyott ruhák is. Korábban ilyet nem tapasztaltam, kivéve, ha étel penészedett meg, pl a hűtőben. Vagy ha nem mosogattuk el, és olyan helyre került, ahol nem volt szem előtt, elfeledkeztünk róla, és belepenészedett a maradék, ez természetesen olykor megesett. De az idén minden penészedik a házban, mintha párásabb lenne az éghajlat az idén. Pl a bejárati ajtón van egy zsírfolt, ahol az emberek megfogják az ajtót. Még azon is penész volt, megtelepedett a zsírfolton a penész! Ezt követően egész nyáron nyitva volt szinte az összes ablak, a fürdőszobától az előszobáig, de még így is előfordult penészedés. Gázzal nem fűtünk jelenleg, hanem fával szoktunk az utóbbi években. Télen sem tapasztaltam eddig penészedést.
2020. okt. 12. 16:57
 9/9 anonim ***** válasza:

páramérő mit mutat?

érdemes beszerezni, az alapján szellőztetni

2020. okt. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!