Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Másnak is szokott be telni a...

Másnak is szokott be telni a pohár a mindennapi otthoni feladatoktól?

Figyelt kérdés
Totál elegem van. Nem érkezem befejezni a takarítást és már megint minden retkes,repkednek a porcicák, megint tele a szennyes, a mosogató, úszik a fürdő, üres a fazék. Más is így van vele? Vagy én nem vagyok elég effektív? Igyekszek mindig mindent a helyére pakolni, de rajtam kívül még itt a férjem, aki finoman szólva tojik magasról a házi munkára, max havi egyszer elmosogat. +a gyerek aki hiába 1 éves de egy perc alatt szét dobálja a játékokat.
2020. okt. 5. 22:08
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
97%
Mosogatógép?
2020. okt. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
30%
Hajaj, nekem 17 hónapos, férj sokat dolgozik, de ha itthon van, nem igazán segít, helyette szétpakol. De, roh@dtul unom, hogy egész nap pakolok, takarítok, mosogatok, minden nap főzök. Ehhez még van egy többemberesnek mondott gyerekem, aki egy percig sincs el magában. Én a gyerek előtt egyedül takarítottam, de most nem megy. Elengedtem... ha a gyerek elmegy oviba, én vissza dolgozni, akkor kevesebbet leszünk itthon, kevesebb lesz a munka is.
2020. okt. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
63%

Miért mit szeretnél csinálni otthon egész nap?

Amúgy meg szerintem időbeosztás kérdése az egész. Nekem két gyerek, kutya, családi ház, kert mellett még az olvasás és a fodrász kozmetikus is belefér 😀

2020. okt. 6. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
51%
Nekem is elegem lett ebből, ezért fogadtunk bejárónőt.
2020. okt. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
95%

4 himnemuvel elek egyutt 😂

2 eve visszamentem dolgozni is.

Megsem erzem ezeket mert mind a ferjem,mind a ket kamaszkorba ert fiam segit a haztartasban.

A ferjem szerencsere ilyen tipus,a gyerekek pedig erre lettek nevelve.

A szobajukat egesz kicsi koruktol ok tartjak rendben,En max ablakot pucolok es tukrot takaritok.

A ferjem minden hazimunkat megcsinal amikor pihenos.

Egyedul a fozes az amit csak En csinalok(még,mert a kozepso gyerek imad segiteni a konyhaban).

De fozni meg imadok,Engem kikapcsol.

Szoval nem,nalam nem szokott betelni a pohar

2020. okt. 6. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
100%

Számomra pl. SOKKAL lazább és könnyebb a házimunka, mint ahogy pl. anyukám riogatott. Napi 10-30 percet fordítok rá, minden tiszta és rendezett.

Igaz, nincs gyerek, úgy lehet hogy számomra is rémálom lenne. :(

2020. okt. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
68%

Sztem szard le, nem lehet mindig minden tökéletes, néha úszik a ház, később lesz meg vmi, mi van akkor? Ha a férjed kritizál, a kezébe lehet nyomni a seprűt.


Olyan meg mindig lesz, aki tökéletes életet él és ott bezzegel ahelyett, hogy élné a tökéletes életét ;)

2020. okt. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
1%
Gyerek mellett is lehet rendezett és tiszta egy lakás. 3-an vagyunk testvérek, anyukám 3 műszakban dolgozott, főtt étel mindig volt, és soha nem volt kupi vagy kosz. Egyedül csinált mindent anyukám, apámnak soha nem olvasta a fejére, hogy álljon be mosogatni, vagy porszívózni. Szerinte az a nő dolga, és én is ezt a véleményt osztom. Nekünk csak annyi volt a dolgunk, hogy rendet tegyünk magunk után, volt kinti-benti papucs, cipő, otthoni ruha. Pár egyszerű szabály és nem kell belehalni a házimunkába.
2020. okt. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%

A párommal közösen csináljuk

Nem őrülünk bele, hogy tökéletes legyen mindig. Itt is lakunk, nem bemutató teremben élünk.

Minden eszközt megvettunk, hogy egyszerűbb legyen a dolgunk (mosogató gép, robot porszívó stb..).

Meg kell könnyíteni az életünket. Évek óta nem mosogattam kézzel mert idopazarlasnak tartom. Ráadásul kevesebb vízzel és alaposabban mosogat a gép.

2020. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Nagy gyerekekkel egy kicsit más mint kicsivel. Amíg a nagy elpakol maga után, addig a picivel egy csatatér lesz a konyhából egy evés alatt, nem mellesleg imádkozol hogy néha egy éjszakát aludjon végig, ez rányomja a bélyegét a napora.


Én napi 10 órát dolgozom és munka után átveszem a gyereket altatásig hogy a feleségem tudjon takarítani/kikapcsolni/lefürdeni stb, így sem az igazi a ház. Külföldön élünk, nincs kinek lepasszolni a gyereket, születése óta nem sok szabadideje volt a feleségemnek. A gyerek 10 hónapos, etetésnél elég egyszer hadonásszon és ha kiveri a kanalat a kezedből, akkor kajás a haja, a ruhája, a széke, esetleg a padló is. Ha leteszed a földre akkor odakúszik az első nagyobb tárgyhoz és feláll, folyamatosan ott kell lenni mellette mert esésnél nagyokat tud koppanni és egyértelműen nem akarod hogy baja legyen. Egy kezemen meg tudom számolni hogy a terhesség utolsó szakaszától máig (kb 1 év) hány éjszakát aludt át a feleségem, helyette éjszakánként többször felkel a gyerekhez, sokszor pedig az ölében alszik a gyerek tehát a feleségem csak félálomban vegetál, teljesen megértem hogy nem 100% energiával ugrik mindenbe amikor van egy kis ideje.


Szóval nyugi, nem csak nálad van ez így.

2020. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!