Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az alul- vagy a felültöltős...

Az alul- vagy a felültöltős mosógép a jobb szerinted? Miért? Neked milyen van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
A felültöltős mosógép dobja két helyen van rögzítve, az alultöltősre pedig lehet pakolni :)
2010. aug. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Nekünk felültöltős van és szerintem jobb, mint az elöltöltős. Egyrészt felülről könnyebb belerakni és elrendezni a ruhákat a dobban, mint oldalról. Másrészt miután lejár, könnyebb is kiszedni a kimosott ruhát. Az elöltöltősnél amikor elkezded kiszedni a ruhát, akkor többnyire kiborul a padlóra a többi. Persze erre a problémára tökéletes megoldás a ruhakosár. Ráadásul az elöltöltős gépek gyengéje az ajtó zárja. Viszonylag hamar megadhatja magát (típustól függ) és eláraszthatja a fürdőt és drága javíttatni. Ha viszont be akarod építeni, akkor viszont az elöltöltős a jó megoldás, mert az kevésbé rázkódik és mozdul el a helyéről.
2010. aug. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elöltöltősünk van. Tényleg kiesik belőle a ruha, de nekem is van ruháskosaram. :)

Ráadásul a panelban nagyon számít, hogy rá tudok pakolni és fölé polcot tudtunk felrakni.

2010. aug. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

mindkettő jó lehet, de nem ez lesz a döntő szempont neked sem, hanem, hogy hová tudod tenni és mennyi helyed van



mert pl hiába baromi jó. hogy lehet pakolni egy elöltöltősre, ha olyan keskeny a fürdőd, mint pl az enyém, akkor gyakorlatilag nem lesz helyed kinyitni...ahová én tudom a mosógépet rakni a fürdőben, az egy 110 cm széles hely, még akkor se férnék el a mosógép előtt guggolva, ha nincs nyitva az ajtaja...


de pl aki mondjuk a konyhába teszi, ott ugye nem tehetsz be pl egy felültöltőset


ha baromi sok helyed van és megteheted, hogy válogatsz és van pénzed is rá, akkor egy miele elöltöltőset ajánlok, annak nem lesz gondja az ajtajával sem

2010. aug. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
40%
ja és az kimaradt, hogy whirlpool felültöltőset NE, mert a 95 %-ának szarrá rozsdásodik a teteje 2-3 éven belül
2010. aug. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekünk felültöltős volt itthon mióta az eszemet tudom. Jelenleg egy indesit gép teljesít szolgálatot :)

Egyébként annyiból mindenképpen jobb, mint egy elöltöltős, hogy kisebb helyet foglal. Nálunk ez a fő szempont, ugyanis panel lakók vagyunk, egészen apró fürdőszobával.

És ha kiszárad belül a gép, ennek is lehet a tetejére pakolni :)

2010. aug. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem egy ősrégi Hajdú Energomat gépem van, felültöltős, ami remek, ugyanis így mosás közben megállítva is tudok beletenni ruhákat, ha kifelejtettem valamit, vagy aminek alacsonyabb hőmérséklet vagy öblítés is elég. Még bírja, pedig legalább húsz éves.
2010. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem felültöltős van. Mert ezt "örököltem". Van már vagy 25 éves.

Ha tönkremenne, akkor is felültöltőset vennék. Egyrészt megszokásból, másrészt egy felültöltős általában keskenyebb, kevesebb helyet foglal. Igaz pakolni nem lehet fölé.

2010. aug. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hát lehet jól mosnak a 20-25 éves gépek, de azért megnézném, mennyi az áramfogyasztásuk...
2010. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen régi, felültöltős hajdum van, nem tudom, mennyi áramot fogyaszt, de legalább nem kell ötévente cserélni.

És a felültöltős szerintem is jobb, mert én speciel sokkal szívesebben hajolgatok, mint guggolok. Volt elöltöltősöm is, azt nem annyira szerettem.

2010. aug. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!