Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Az alul- vagy a felültöltős...

Az alul- vagy a felültöltős mosógép a jobb szerinted? Miért? Neked milyen van?

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 19:12
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

21:18

Nem sokkal több. Főleg mivel általában 40 fokon mosok. A fűtőszál pedig ugyan az ebben és egy új gépben is. A villanymotorokat is nagyjából ugyanúgy csinálják, mint évtizedekkel ezelőtt, annyi különbséggel, hogy akkor még tettek bele anyagot. Nem minden csupa műanyag, ami pár év alatt tönkremegy.

A különbség inkább a vízfogyasztásban van. Míg egy újabb gép beéri kb. 50 liter vízzel egy mosáshoz, ez a dupláját használja. Tehát mosásonként pár tíz forint a pluszköltség.

De amit az évek alatt kiadok pluszban a vízszámlán, azt bőven megspórolom azon, hogy nem kell hozzá félévente szerelőt hívni és 4-5 évente a kukába dobni az egész gépet.

2010. aug. 10. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekünk felültöltős van, elégedett vagyok vele. Nálunk nem volt választási lehetőség anno, mivel az albérletben a fürdőszobába nem fért volna be egy elöltöltős, pedig nekem az jobban tetszett volna. A saját lakásunkban már befért volna az is, de most csak ezért nem fogom lecserélni.


Szerintem mérd le, hogy mekkora helyed van a mosógépnek és arra ügyelj, hogy energiatakarékos legyen. Ha a mérete megfelelő és kevés áramot fogyaszt, akkor biztos nem fogsz csalódni.

2010. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

amíg anyukám lakásában laktam, addig hajdú ezeréves felültöltős volt. jól bírta, de nekem mégiscsak jobbban tetszik az új elöltöltősöm.


a konyhában van, mivel a fürdőbe csak elég ízléstelen módon tudtuk volna berakni.


tény, hogy annyiból jobb a felültöltős, hogy menet közben is ki-be tudod tenni a cuccokat.

2010. aug. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!