Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Media Markt OK mosógépen elég...

Media Markt OK mosógépen elég vajon a 60 perc/40 fok mosás, vagy hosszabbat érdemes választani?

Figyelt kérdés

Tud 15 és 30 perc alatt is 30 fokon mosni, de ezeket nagyon kevésnek találom.



Szerintetek elég a 60 perces program 30 vagy 40 fokon, vagy érdemes hosszabbat választani (vegyes, műszál, pamut, stb. programok is vannak rajta, 80-110-135-180 peresek is vegyesen, érdemesebb volna ezeket használni?


Ti milyen hosszú programon mostok irodai munkai és otthoni ruhákat?


2020. dec. 2. 12:59
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
30-as, nekem a mosógép könyve javasolja, hogy a 60 fokos mosáshoz por alakú mosószert használjak (AEG).
2020. dec. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:

És abban mi a logika, miért? Alatta miért nem? Esetleg AEG specifikus mosópor is legyen?


Megírnád a teljes nevét, vagy a gépkönyvét tudnád linkelni?

2020. dec. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:

32-es, meg kellett keresnem.


AEGL6TB64260 mosógépem van.

Német nyelvű a leírás hozzá.


Ez van a tisztítás résznél:

"Wählen Sie ein kurzes Programm für Baumwollwäsche mit hoher

Temperatur oder schalten Sie das Programm

Maschinenreinigung, falls verfügbar, ein. Geben Sie eine kleine

Menge Waschpulver in die leere Trommel, um Rückstände

auszuspülen."

2020. dec. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
Folyt: Valóban, ez a tisztításra vonatkozik (havi 1x javasolja), azt mondjuk nem állítja, hogy minden 60 fokos mosásnak porral kell történnie. De én azt használom hozzá.
2020. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 anonim ***** válasza:

Ha jól értelmezem, akkor ez a mosógép tisztítására vonatkozna és azért a por, mert abban tök egyszerű só van, mint töltelékanyag. Nálam fél kiló trisó és 90 fokos pamutprogram szokott ez lenni félévente 1x. Így nincs berohadás, bepenészülés sehol, lehet nyugodtan 40 fokon mosni. S mivel ecetezek, az öblítő sem csapódik ki sehol, mert nincs benne.


Az aldiban vett elin elöltöltős csodának van külön mosógéptisztító programja, ekkor nagyon durván teletolja vízzel, gondolom a hátsó csapágyszimmering alá éppen és alaposan meg is küldi a hőfokot, hogy a dobcsillagról is eltűnjön minden.

2020. dec. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 anonim ***** válasza:

Gúgli ferdítővel a német szöveged:

Válasszon egy rövid programot a magas ruhaneműről

Hőmérséklet vagy kapcsolja a programot

Gépi tisztítás, ha rendelkezésre áll. Adj egy keveset

Tegyen mosószerport egy üres dobba a maradék eltávolításához

Kiöblít.

2020. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
Igen, eredetileg a tisztításra vonatkozik, ebben teljesen igazad van. Nálam úgy van megoldva az általa javasolt havi egy higiénés pucera, hogy mosóporral elindítok egy törölközős fehérmosást bő vízben 60 fokon és ez állítólag elég is. Remélem, igaz.:-)
2020. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
Azoknak kell a tisztítóprogram, akik ész nélkül tolják a mosószert és az öblítőt. Aki betartja az adagolást, megfelelő ruhaneműket mos a megfelelő programon, annak félévente-évente elég tisztítani. Mondjuk én havonta szoktam, a kutyus fekhelyét havonta egyszer mosok ki, utána szoktam egy tisztítóprogramot. Ha ez nem lenne max félévente használnám.
2020. dec. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:

Én úgy értelmeztem, hogy ha havonta egyszer elindítok egy 60 fokos programot sok vízzel (ami jelen esetben mosás is), akkor az elégséges. Nem kell külön tisztítóprogramot indítani.

De ez vajon így van?

2020. dec. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:

Törülközőt ne tegyél bele, épp az a lényege, hogy üres.

Leginkább ott a fontos a géptisztító mosás ahol mindig 40 fokon mosnak és öntik hozzá bőszen az öblítőszert is. Ez pont úgy ahogy a ruhában megragad, ugyan úgy a gépben is. :)


Ha havonta van legalább 60 fokos, vagy magasabb még jobb, akkor nem kell olyan sűrűn, de ha a gépben van ún. géptisztító program (ez az elin esetében nincs kint a forgatógombon, valami gombsort kell elindítani, a könyve írja csak le) akkor azt azzal kell, pont a nagyon megemelt vízhőfok és intenzívebb forgómozgások miatt. Itt nem is centrifugál annyit, de nagyon sokáig meleg.


Szóval, ha csak lehet minél forróbb legyen az a géptisztítás.

A kifolyó vizet pedig budiba kell önteni, ne vesszen kárba azonnal, annak sem árt egy mosószeres melegvizes áttrutyizás soha. (mégha oda nem is fog 90 fokos menni a visszahűtés miatt)

2020. dec. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!