Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan takarítsam a sütőt...

Hogyan takarítsam a sütőt vegyszer nélkül hatékonyan?

Figyelt kérdés
A hidegzsíroldótól és társaitól rosszul vagyok és félek utána sütni a sütőben mert mérgezőek. Gázsütőnk van. Van valamilyen hatékony nem mérgező de hatásos módszer sütőtisztításra?

2020. dec. 2. 21:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Nincs. Illetve egy van, nem kell megvárni még koszos lesz.
2020. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%

En a klasszikust ismerem. Ecet + szodabikarbona.

Almaecet + cukor.

Citrom magaban. Vagy citrom + szodabikarbona azt hiszen ez igy játszik.

De az elso a legbiztosabb.:) utana torold ki nedves kendovel ha nem birod az ecet illatat. Vagy esetleg citrommal torold at.

2020. dec. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
53%
Hideg zsíroldó után átmész rajta 2x vizes szivaccsal és meg van oldva mérgezési félelmed.
2020. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%
Csak hogy újra tisztázzuk: az ecet és a szódabikarbóna is vegyszer!
2020. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Persze persze. Biztos azert irjak vegyszermentesnek.:) de igazad van. Bar ha neked az ecet vegyszer.. Hat jo.

Ha beirod a googlebr ezeket adja ki elsonek:) mar bocs.

2020. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%

" Bar ha neked az ecet vegyszer.."


Van aki egyszerű háziasszonynak született, és van aki tovább tanult.

Az utóbbinak ez -természetesen- vegyszer.

Bocsi

2020. dec. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Az én sütőmön találtam "Aqua clean tisztító programot", jót mulattam, mikor kiderült, mit jelent: minden sütés után(!) alulra kell tenni a vízzel töltött tepsit, alacsony hőfokra kell állítani, a tűzhely meg alsó sütés funkcióban párologtat...fél óra elteltével elvileg letörölhető a kosz, persze a zsírt nem oldja. Nem használom ezt a módszert, de valószínűleg tényleg lazít a szennyeződéseken, és más módszerrel ötvözve beválhat!
2020. dec. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván ilyenkor a vegyszermentes szer alatt azt értjük, ami kvázi élelmiszer, tehát ha maradnak is az élelmiszerekkel érintkező felületeken, nem terhelik a szervezetünket.
2020. dec. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Én a tisztítószert a szivacsra/rongyra szoktam fújni, így nem jut el olyan felületre a sütőben, ahonnan nem tudnám kitörölni, így nem fog érintkezni az étellel. Egyébként hiába pontoztátok le, tényleg az a titok, hogy nem szabad megvárni, míg zsíroldózni kell a sütőt. Minden sütés után ha kihűlt mindenféle nagyobb erőfeszítés nélkül ki lehet tisztítani. Ha már újra sütsz benne tisztítás nélkül akkor már sokkal nehezebb.
2020. dec. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%

En tovabb tanultam bocs de mondd mar el az ecet mivel veszélyesebb mint a normalis tisztitoszerek? En erre lennék kivancsi.

Mert a google az elso talalatat adja ki ezzel mikor beirom hogy vegyszer nelkuli tisztitas. Rohadt sokan használják ezt a modot.

2020. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!