Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bosch mosógép miért jelzi,...

Bosch mosógép miért jelzi, hogy egy 3 és fél órás pamut program több energiát használ, mint egy 1 órás gyors program? Tényleg többet fogyaszt?

Figyelt kérdés
Az energia felhasználás kijelzőnél az előbbire két csíkot jelez ki, az utóbbira 4-et. Nem értem miért.

2020. dec. 12. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagy gond van nálad, ha nem gondolod, hogy 3 órás mosás hosszabb ideig tart, vagyis tovább használ villanyt( többet).

És azért jelzi, mert így csinálták, hogy tudatosodjon mennyi energiát használsz.

2020. dec. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egy óra helyett 3 és felet működik, eleve több energiát fogyaszt. De lehet, hogy időarányosan is több áram kell, mert magasabb a hőfok, intenzívebb a dobforgás, stb.
2020. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Épp ezt nem értem. Én is ezt gondolom, hogy a hosszabb idő több áramot fogyaszt. De a gép meg pont ellenkezőleg írja.
2020. dec. 12. 09:48
 4/10 A kérdező kommentje:
Kérdésben rosszul írtam elnézést. Gép szerint a 3 órás program kevesebbet használ
2020. dec. 12. 09:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az idő csak egyetlen paraméter. Lehet, a gyors mosás több vizet használ, ezért a felfűtéséhez több energia kell, vagy magasabb hőfokon mos. Lehet, hogy a dob mozgása intenzívebb, a végcentrifugálás magasabb fordulatszámú. Nálam pl. nem minden programnál fugál az egyes öblítések között, ahol igen, ott biztosan több energia fogy el.
2020. dec. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek #5-el, de azért a humorérzékemet mégis megindítja, hogy kérdezel egy irányba, kapsz magyarázatot, majd az ellenkező irányba, arra is kapsz. :)
2020. dec. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Talán dugj a gépre egy fogyasztásmérőt és nézd mikor mennyi a fogyasztása és megtudod az igazat.
2020. dec. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem írtad le a részleteket, pl. a víz hőfokát, de azt sem, hogy a gép az abszolút energia felhasználást írja-e ki vagy a valamire vonatkoztatott relatív felhasználást.
2020. dec. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a hosszú programban vannak szakaszok, amikor egyszerűen ázik a ruha.
2020. dec. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden programban van ilyen szakasz. Viccesen hangzik, de valójában pont akkor dolgozik a mosószer amikor a gép nem csinál semmit.
2020. dec. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!