Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mivel lehet a zuhanyfüggönyről...

Mivel lehet a zuhanyfüggönyről eltüntetni a penész és vízkőfoltokat?

Figyelt kérdés
2010. aug. 12. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a zuhanyfüggönyt időnként cserélni kell! Tökéletesen nem lehet megtisztítani, baci forrás! Nem olyan drágák, és persze nem hetente kell cserélni.
2010. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

van ez a szavó nevű csoda. én még sosem próbáltam, de nagyon zengik róla az ódákat.

ha havonta egyszer végigfújod a függönyt, és utána lezuhanyzod, akkor sztem leszedi a rákerült borzadványokat.


vagy ha ez neked nem buli, akkor évente egy zuhanyfüggöny tényleg nem tétel. ha azt veszed, akkor havonta kb 500ft-ot kell rá félretenned, és minden évben leválthatod. azért is jó ötlet, mert feldobja a fürdőt is :D

2010. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja vegyél szavót :S 1200 ért vagy egy új zuhanyfüggönyt 400-500 forintért ;)
2010. aug. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Harmonika ajtót tettünk a zuhanyzóhoz. Könnyű tisztítani.
2010. aug. 13. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele, hogy nem túl drága egy új zuhanyfüggöny vásárlása. De mivel a miénknek nincs más baja, minthogy egy kicsit vízköves meg itt-ott penészedik, gondoltam inkább kitisztítanám.
2010. aug. 13. 09:57
 6/8 anonim ***** válasza:
Én régen amikor még volt ilyenünk simán beraktam a mosógépbe jó sok hipóval. és jó lett.
2010. aug. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a mosógépes próba nem vált be, a Szavo meg van, de eszembe sem jutott, hogy kipróbálja, amilyen lüke vagyok :-)

Na majd a mostanin, de ez még új, nincs 1 hónapos...

Egyébként ha van spray-s flakonod, tegyél bele vízkőoldót vagy sósavat és permetezd le a függönyt, magadra vigyázz és nyiss ablakot a sósav mellé. A Szavo penészre jó egyébként, vízkőre az előbbi kettő közül valamelyiket ajánlom.

2010. aug. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
( Nem kell a drága Savo-t megvenni, elég a Domestos is, ugyanolyan klóros, mint az előbbi.) Egyébként próbáld meg, hogy fújd rá a kádtisztítót, dörzsis szivaccsal dolgozd meg, szép lesz. Ha mosható, mosás előtt dörzsöld be folttisztító szappannal. Pont tegnapelőtt csináltam meg, és kiderült, spóroltam egy rakat pénzt :)))
2010. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!