Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az ajkam felett a bőr száraz,...

Az ajkam felett a bőr száraz, húzódik, aki hasonlót tapasztalt már, hogyan kezelte? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt vettem észre azt, hogy az ajkam felett a bőr kellemetlenül "húzódik".


Kenegettem ezzel-azzal, az akkori ajakápolókkal.


Később kitapasztaltam, hogy bizonyos fogkrémeket nem bírok (majdhogynem egyet sem), így áttértem a fogpor használatára. Ez sokat segített.


A L a b e l l o márkájú ajakápolót használtam egy ideig, de évekkel ezelőtt abbahagytam már.


Az sem volt jó.


Természetes szereket használok, pl. sheavajat, de ettől úgy érzem, hogy az ajkamon a szövetek "feloldódnak" vagy hogyan mondjam - ne nagyon súlyos dologra gondoljatok, de nem jó, ha az ajkaimmal is érintkezik a shea, márpedig ez elég elkerülhetetlen, ha felette a bőrt bekenem.


Tud valaki valamit arról, hogy mi lehet az oka a száj feletti bőr kiszáradásának?


Bőven szoktam inni tiszta vizet, így azt gondolom, hogy nem dehidratáltság.


Úgy vettem észre, hogy ha sós kaját eszem, az ront talán a helyzeten, de mások sokkal sósabban kajálnak szerintem, mint én, szóval nem valószínű, hogy ez a probléma oka.


Olvastam még fluorhiányról, hogy az okozhatja.


Ti mit tudtok erről? Milyen ötletetek van?


Természetes E-vitamint is használtam, nagyon az sem jött be. Próbáltam olívaolajat is már, úgy, hogy előtt vízzel bekentem a bőrt és arra az olívaolaj.


Kókuszolaj és aloe vera nálam nem jöhetnek szóba, mert azokat nem viseli el a testem - már próbáltam...


Segítsetek! Köszi!



2016. dec. 30. 20:54
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami még fontos lehet, az az, hogy nem látszik, ránézésre nem észlelhető.
2016. dec. 30. 20:58
 2/3 gömbicica ***** válasza:

Esetleg a szad szelet nem szoktad gyakran nedvesiteni a nyelveddel? vagy ragni finoman a szad szelet?

Probalj mezet kenni ra.

2016. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia! Kimaradt a leírásomból, hogy azt is szoktam csinálni ("szájrágás"), de szerintem ezt pont amiatt csinálom, mert száraz. (Vagy ez egy ördögi kör?)


Mindenképpen kipróbálom a mézet, köszönöm az ötletet!


Most olvasgatok és azt láttam, hogy másoknak a külső szájzug szokott kirepedni. Nekem nem - pedig arra írtak megoldást - elképzelhető, hogy annak az oka B2-vitamin hiánya.

2016. dec. 30. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!