Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki mennyit takarít? Mi az...

Ki mennyit takarít? Mi az amit minden nap meg kell csinálni?

Figyelt kérdés
Azt hiszem kicsit el vagyok maradva a házimunkával. Elég nagy a házunk és nem tudom hova kapjak, minden szobában rendetlenség van. :( Sajnos nincs segítségem. Valami rendszert kéne csinálni. Ti hogyan takarítotok otthon? Ötletek?
2010. aug. 15. 11:12
 1/4 Vikkki95 válasza:
100%

Hát, nekünk 100 m2-es házunk van, és péntekenként szoktam takarítani( porszívózni, mosni, fürdő szobát takarítani, felmosni) de aztán 2-3 hetente mosom le az ablakokat, kvülről-belölről. Söpörni hetente egyszer-kétszer szoktam, amikor van rá időm.

Nagyjából ennyi, írj még, ha még kell vmi.

2010. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit előveszek,és már nem kell,azonnal visszarakom a helyére. Ezt a családtól is elvárom. Így nincs rendetlenség. A konyhát,előszobát,WC-t naponta, a fürdőkádat pedig mindenki kimossa maga után Ott csak felmosnom kell többnyire.

A szobákat pedig felváltva takarítom. (Portörlés,pókhálózás). Hetente egyszer kiporszívózok. Ablakokat 3-4 havonta,vagy ha már piszkosak.

Nem kell patikatisztaságnak lenni egy lakásban,de nem kell szégyenkezni,ha valaki vendég jön.

Évente kétszer nagytakarítás. Ilyenkor a szekrények belsejét is kitakarítom, a ruhákat kiszellőztetem stb.

2010. aug. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nekünk kb 300 m2-es házunk van, de abból csak kb 200 m2-t lakunk ki mert a harmadik szintet nem használjuk így ott csak évente egyszer szoktam kitakarítani. 5 szoba (2 kicsi 3 nagy), konyha, nagy ebédlő, fürdő+wc lépcsőház. 2 naponta porszívózom szinte az egész lakást kivéve a felső 2 szobát és a lépcsőházat azokat csak hetente szoktam. Az a baj, hogy mire átjutok egy másik helységbe az előző már megint piszkos lesz... egy nagy korforgás az egész. Olyan szinte soha nincs, hogy egyszerre mindenhol tisztaság legyen, valahol mindig rendetlenség van. erre próbálok megoldást találni.
2010. aug. 15. 13:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Én kétnaponta mosok fel általában, ablakpucolás havonta, portörlés hetente egyszer. Fürdőszoba, ott egy héten többször is kell, a wc-t is kétnaponta pucolom. 80 nm-es házban lakunk.

Jó nagy házban élsz.

Én munkát keresek, ha kell segítség szólj nyugodtan. :)

2010. aug. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!