Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tehetnék ez ellen?

Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, a szüleimmel élek még. Minden házimunkát nekem kell csinálnom. Ezzel nem is lenne baj mert nyilván besegítek, hisz itt lakom, de akkora trehány a családom! Felporszívózok, felmosok aztán végigjárkálják saras cipővel a házat mert hogy minek vegyék le a cipőt arra a pár percre..

az asztalon ott hagynak mindent, a tejet kiveszik a hűtőből és nem teszik vissza, a fürdőszobába eszi a retek a kézmosót pedig kitakarítok és másnapra nem látszik a rend.. van hogy aznapra sem.. anya csak főz itthon de el nem pakol maga után sem a többiek!

Mondtam már nekik hogy jó lenne ha nem én csinálnék mindent erre az a válaszuk hogy nekem más dolgom úgy sincs, pedig van mert iskolába járok

A barátoméknál nagyon szeretek lenni ott mindenki figyel a rendre de ha hazaérek egyből az fogad hogy mindenhol a kosz meg a mosatlan meg a retek..

Nem tudom mit kéne tennem már, nem szeretek így élni, de elköltözni nincs pénzem mert ugye tanulok..:(



2021. febr. 9. 12:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg nekik, hogy nem vagy a cselédjük, még akkor sem, ha úgy gondolják, nincs más dolgod. Legyenek szívesek és tiszteljék a munkádat, illetve segítsenek már legalább annyiban, hogy az általuk használt dolgokat a helyükre teszik, a koszos tányért a mosogatóba, az ételt a hűtőbe, ami olyan. Mi lesz velük, ha te már nem leszel ott? Megeszik őket a csótányok?

Az, hogy anyád is ilyen rendetlen, az meg a csúcs. Bezzeg b*szni azt tudott, mikor téged megcsináltak.

2021. febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Suli mellett, nem tudnál diákmelót vállalni? Abból legalább lenne annyi pénzed, hogy egy szobát bérelni tudj. Az is jobb lenne, mint amiben most élsz. Őket meg egye meg a retek ha ennyire igénytelenek.
2021. febr. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Mintha az én családom írtad volna le, nem tudsz velük mit kezdeni. Én most készülök összeköltözni a párommal. Egy megváltás lesz :D
2021. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Örülj hohy már 19 vagy így belatható időn belül el tudsz költözni. Mivel úgyis koszosak, lehet fel se tűnne nekik ha nem takarítanál annyit.
2021. febr. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!