Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Kidobhatom a kerítésem oldaláb...

Kidobhatom a kerítésem oldalából a szomszédom szemetét? Vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hátsó szomszédunk a betonkerítésünk és a gázóra közé dugdosta a szemetét. Nagyobb osb lapok, bútor lapok, csomagolási karton, drót kerítés darabok ilyesmik.


Már szóltam nekik, hogy tüntessék el de ez nem történt meg. Arra gondoltam, hogy kirámolom onnan az összes cuccot, és arréb dobom az út közepére. Mivel sorházakról van szó ezért ott nincs autós forgalom viszont ők ott tudnak csak gyalogosan közlekedni ezért kénytelenek lesznek eltenni onnan a sok szarjukat.


Vagy írjak nekik egy üzenetet, hogy távolítsák el szemetet és dobjam a postaládájukba?

Mert amúgy az a baj, hogy nagyon ritkán találkozok velük.


Szerintetek mit csináljak?



2021. febr. 24. 15:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Huhh, nekem ez kicsit nehezen érthető. A te telkeden, vagy az ő telkén van a szemét jelenleg? Ha az ő telkén, akkor nem hiszem hogy elviheted, hiszen az ő "tulajdona", még akkor is ha szemét (rámondhatja, hogy valamit akart készíteni belőle).

Ha a te telkeden van, akkor természetesen azt csinálsz vele, amit szeretnél.

Óriási szeméthalom esetén azt hiszem jelentheted (talán a jegyzőnek???) hogy patkánytanya.

2021. febr. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én sem vágom hol is van a szemét, kinek a telkén? Amúgy ha igénytelen, akkor hiába dobod ki az útra, áthajt rajta vagy bedobja a te telkedre.
2021. febr. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem dobhatod el, kivéve ha kiméreted a telked újra és bebizonyosodik, hogy a kerítés közelébe 10 cm-errel több a te részedre. Pl nálunk egy halom karton doboz volt ott mint takaró elem.
2021. febr. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugye sorházakról van szó ezért előttünk is és mögöttünk is házak vannak. Ezek között egy kis "utcácska" van kialakítva a közlekedés miatt. Pont mögöttünk a kerítésünknél van van a 4 gázóra az utcácskában, és a betonkerítésünk és a gázórák közé van bepakolva a szemét. Ez azért bosszant mivel a kedves szomszédok azért tudnak magyarázni nekem, hogy gyomirtsak ott, viszont ők meg a szemetüket nem kepesek elvinni.
2021. febr. 24. 16:06
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg majd ha a nagy forróságban valaki bedob oda egy cigicsikket és kigyullad az nem igazán lesz jó...
2021. febr. 24. 16:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
én bevágnám az udvarukra. ha kérdezik nem te voltál
2021. febr. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
vissza a gazdának
2021. febr. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!