Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Anyukák Ti, hogy oldjátok...

Anyukák Ti, hogy oldjátok meg? Hogy oldjátok meg, hogy a gyerekek ellátva, kaja megfőzve, lakás kitakarítva, számlák stb. elintézve legyenek mindig?

Figyelt kérdés
Úgy értem hosszú távon. Nagyon sokszor érzem, hogy konkrétan egyfolytában takarítok és mégis kosz van nálunk. Szinte minden nap mosok, de folyton omlik ki a szennyes...stb. Konkretan nincs egy allando normalis allapot, amikor pl vendeget lehetne fogadni, mert ki is van takaritva, meg is van fozve meg minden patent. 2 gyerekem van es egy ferjem..

2021. febr. 28. 22:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, az első három év nálam is így nézett ki, káosz volt a köbön. Idővel rendezettebbek lesznek a napjaid. A mosogatógép, robotporszívó, szárítógép (mosógépet már nem is mondom, annyira természetes) kincset ér, amikor a kölkek megeszik ugyanazt, amit ti, vagy az intézményben lesz napi néhány étkezésük, akkor főzés is egyszerűsödik. A takarításra jelöljetek ki egy napot, amikor minden családtagnak segítenie kell, ha másban nem is tud segíteni, törölgetéssel, pakolással. A vasalást én elfelejtettem, olyan az ágyneműnk, ami ezt nem igényli, a férjem ingeket nem hord. Ruhákból csak olyat veszek, ami gépben mosható és a szárítógépet bírja. Utóbbi is nagyon praktikus, nem kell a teregetéssel vacakolni, hacsak nincs persze egy nagy kert, ahova kidobálod a mosott cuccot.

A gyerekeket minél hamarabb be kell vonni, este pedig ne menjenek addig fürödni, aludni, amíg a játékaikat vissza nem teszik a helyükre. Nálunk az volt a megoldás, hogy szombat délutánra mindent el kellett pakolni, mert ami a földön volt, az ment a kukába. Gyorsan megtanulják. :-)

2021. márc. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Lehet, hogy túl sokat vársz magadtól, mert kinek mit jelent a "ki van takarítva".:)

Attól még jöhet vendég, hogy teszemazt másfél éve nem volt lemosva az ajtó és nem volt leszedve a függöny.

Lehet segítséget is felvenni, vagy a nagyszülőknek, testvéreknek hagyni, hogy segítsenek.

Mosogatógéped van?

Férj, gyerekek hogyan vesznek részt a házi munkában?

Rezsit postán vagy bankon át fizeted?

2021. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nem túl kicsi a lakás? Én gyerek nélkül is azt érzem mert alig férünk ketten.

Menüt lehet rendelni, egész jók vannak. Az otthoni koszt se sokkal olcsóbb ha mindent megszámolunk.

Nem neked kell egyedül mindent megcsinálni! Amire meg nem jut idő nem jut es kész. Ne akarj görcsösen megfelelni. En is azt vettem észre h belém van nevelve, de nem kell.

2021. márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja es a számlákat végképp nem értem miert te tartod észbe. Nem nagy cucc befizetni.
2021. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszt.

Sajnos ferjem nem nagyon csinal mast csak rendetlenseget, de ezt o nem veszi eszre.

Sokszor mire megjon szep rendet rakok, de mire este megyunk lefekudni kaosz van, amit o csinal, de nem veszi eszre pedig mondom neki. Amugy nem vonom bele a takaritasba, mivel napi 10 orat dolgozik ertunk, es ugy erzem nincs jogom kerni tole, hogy holdfaradtan takaritson. Azt mar tobbszor kertem viszont, hogy figyeljen jobban oda. A gyerekek tul picik meg, bar a 3 eves fiam mar minden gepet be tud kapcsolni😀

Amugy plusz bejaronore nincs penzunk. A lakas is kicsi es tul sok a cuccunk, ebben igazatok van, ideje szanalni. Nameg a gyerekek tomenytelen mennyisegu cuccai.. szaritonk, mosogatogepunk van amugy. Porszivozni is itt naponta lehetne. Anyosom is megjegyezte mikor par napig itt volt, hogy navyon durva hogy kiporszivozik es kb masnap tiszta kosz a szonyeg a gyerekek miatt( korhazban voltam).

2021. márc. 4. 22:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!