Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy és mivel takarítjátok az...

Hogy és mivel takarítjátok az ablakokat?

Figyelt kérdés

Én dm-es ablakmosóval, ami amúgy jó csak a kendő amivel áttörlöm valamiért foltokat hagy. Próbáltam már több fajtát.

Szüleim újságpapírral csinálták anno, egy darabig én is, de elég időigényes úgy, valami egyszerűbb megoldást keresek.


2021. márc. 3. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Aki félévente/évente egyszer mos ablakot, annak előtte a koszt vizes ronggyal le kell mosni róla, különben az ablaktisztító és a papírtörlő csak elmaszatolja.
2021. márc. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

#1

Gyakrabban mosok ablakot, de így is le kell előbb törölnöm a koszt, homokbánya van a településen, így kb. 2-3 nap alatt koszréteg képződik. :D


Kérdező:

Nedves papírtörlővel törlöm át először, utána valami noname ablaktisztítóval vagy ecetes tisztítóval.

Szép tiszta lesz, bár őszinte leszek, én annyira nem veszem ezt komolyan a fent említett bánya-helyzet miatt.

2021. márc. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mosogatószeres ronggyal alaposan áttörlöm az egészet, majd következik egy tiszta vizes áttörlés, amelyet ablaklehúzóval húzok le. Minden más csak maszatolja és szétkeni rajta a koszt.
2021. márc. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nálunk homokos a talaj es a Kisalföldön lakok, így folyton fúj a szél, ezért ablakmosás után fél órával poros :D de azért köszi
2021. márc. 3. 11:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Na jó, de valld be, az a fél óra, amikor kilátsz rajta, maga a mennyország :-))
2021. márc. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, az valami földöntúli, főleg ha rásüt a nap :D
2021. márc. 3. 11:54
 7/7 anonim ***** válasza:
Le szoktam mosni a keretet és az ablakot is meleg mosogatószeres vízzel, aztán pedig ablaktisztítóval lefújom az üveget és szárazra törlöm papírtörlővel. Nekem ez így bejött. Nem mindegy milyen az ablaktisztító, mert valamelyik foltos lesz, valamelyik nem.
2021. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!