Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A lakásotok egyes részeit...

A lakásotok egyes részeit milyen gyakorisággal takarítjátok?

Figyelt kérdés

Ugy értem hogy pl wct naponta, szekrény tetejét félévente, felmosni hetente, stb.

Érdekel hogy ki hogyan tudja (nagyjából) tisztán tartani a lakását.



2020. okt. 21. 12:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fürdőszoba (beletartozik a wc is): hetente

Konyha takarítása: legalább hetente, plusz igény szerint

Padló (porszívózás, felmosás ahol kell): heti 2x, plusz igény szerint

Portörlés mindenhol (szekrény teteje is, polcokról mindent lepakolós módon): 2-3 hetente

Rendrakás minden nap

Fertőtlenítés (kapcsolók, kilincsek, fogantyúk stb-k): hetente, kéthetente

Hirtelen ennyi jut eszembe. :)


Igazából nagyjából ennyi szerintem, nálunk az a legfontosabb szabály hogy ha extra koszt csinálunk (valami kiborul, sáros cipővel jövünk be, stb) akkor azonnal feltakarítjuk. Ugyanez a rendetlenség ellen, folyamatos a rendrakás.

Így egyszerre sose kell sok időt tölteni a feladatokkal hiszen semmi nem lesz úgy igazán koszos vagy kupis.

2020. okt. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Amikor látszik a kosz

Fürdőszoba: 2havonta

Konyha takarítása: 2havonta

Padló (porszívózás, felmosás ahol kell): havonta

Portörlés mindenhol (szekrény teteje is, polcokról mindent lepakolós módon): falfestéskor

Rendrakás évente

Fertőtlenítés (kapcsolók, kilincsek, fogantyúk stb-k): soha


Így van időm a hobbimra

2020. okt. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Napi 20-25 percet takarítok, hetente pedig egyszer egy alaposabbat.

Ahogy írták előttem is, vigyázunk a rendre, ha extra kosz van, azt azonnal eltakarítjuk. Így gyakorlatilag a házimunka nem plusz feladat.

Van robotporszívónk, ami minden nap körbe megy a házban, heti egyszer pedig rendes porszívóval átmegyek a házon. Portörlést úgy küszöböltem ki, hogy nincsenek polcok, amik tele vannak apró csecsebecsékkel. Ami van azt meg pikk-pakk áttörlöm.

A fertőtlenítést én nem viszem túlzásba, amikor hazaérünk első egy alapos kézmosás mindenkinek az előszobában, utána megyünk be a házba.

2020. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
#2 hozzád sem szívesen mennék be.
2020. okt. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igény szerint. De olyan nagyon ritkán van, hogy mindent szisztematikusan végigtakarítok. Pl. a nappalit akár 2 naponta felporszívózom, ha kell, de pl. a szekrények tetején max. egyszer egy héten törlöm le a port. A konyhában is minden főzés / étkezés után elpakolok, a kádat / mosdókagylót is mindig tisztán hagyjuk magunk után stb.
2020. okt. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Hetente minden helyiségben portörlés, porszívózás, felmosás. A szekrények tetejét is minden héten letörlöm.

Plusz a fürdő/wc-ben a szaniterek kipucolása, fertőtlenítése is.

Plusz a konyhában minden főzés után rendrakás, tűzhely pucolás, stb.

De ha hét közben valami koszos lesz, akkor azzal sem várok a hétvégi takarításig :D

A heti takarítás másfél, két óra. Szóval olyan sok időt nem vesz el.

2020. okt. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok ilyen angyal 🙂. Férjem nem tud vigyázni a rendre úgyhogy naponta pakolok sajnos. Ha nem vigyázok, fáradt vagyok az lesz amit kupinak hívnak, minden szerteszét.

Mindig részletekben takarítok. Ahogy rámjön, kedvem van.

Szeretek mosni és hajtogatni, úgyhogy néha azon veszem észre magam hogy szinte keresem hogy mit moshatnék ki.

Teljes fürdőszoba+wc hetente egyszer domesztosszal, plusz egyszer egy kevésbé erős tisztítóval csak a WC-t és a csapot.

Konyha felmosás hetente egyszer mindenféleképpen, seperni kétszer, háromszor. Kukát is kimosom 1-2 hetente. A konyhaszekrényeket kb havonta lemosom. Főzés utáni rendrakás természetes, soha nem hagyom állni a mosogatóban az edényeket.

Polcok, szekrények portalanítása nem az erősségem, ha látom hogy poros letörlöm de bevallom külön nem szoktam hetente.

Szegélyleceket és az ablakokat kb 3-4 havonta.

2020. okt. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fürdő, WC - hetente

Konyha - hetente, plusz használat után ha szükséges

Fertőtlenítés (kilincsek, kapcsolók) - hetente

Portörlés (polcok, szekrények teteje, lámpabúrák stb) - hetente

Felmosás - hetente

Porszívózás - hetente egyszer a naggyal, kétnaponta megy a robot

Rendrakás - mindennap ha kell

Mosás - hetente (ketten vagyunk csak)

Ablakpucolás - félévente (ebben nem vagyok jó, nem is szeretem)

2020. okt. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendet rakni naponta kétszer szoktam (de gyerekek után olyan, mint hóesésben havat lapátolni), mosogatót, konyhapultot, étkezőasztalt és a vécét is naponta, mert muszáj. Porszívózni, fürdőszoba és konyha alaposabban inkább hetente, kivéve, ha valamit el kell hárítani. Felmosni ritkán szoktam (tán havonta vagy ha kiömlik valami), mert nem járunk be cipővel és nincs háziállat. Polcokat, lámpabúrákat, díszléceket, pókhálót, csöveket... viszont nem törlöm, csak félévente - könyveket átpakolni egy egész hetet igénybe venne, max. porszívóval hetente onnan is leszedem, amit épp elérek létra nélkül. Ablakmosás, függönycsere sem annyira erősségem, ezek helyett mindig van sürgősebb :) Mosni nálunk minden nap kell, van, hogy kétszer is. Ágyneműt, díszpárna huzatokat hetente-kéthetente cserélem.
2020. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Szökőévente
2020. okt. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!