Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mindnennap takarításból áll a...

Mindnennap takarításból áll a napotok?

Figyelt kérdés
Hiába megcsinálom előtte való nap, kezdődik elölről ha nem is másnap de két nap múlva biztos... Ja és még a főzésről ne is beszéljünk.. :D Valami mindig van ami miatt nem tudok nyugodtan pihenni és inkább megcsinálom.. Xd ezzel más is így van?? 👀👀😁😁😁😁

#higiénia #Életrendje #Néha azért már sok #Valljukbe
2021. márc. 14. 08:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Amit en megcsinalok minden egyes nap, az a felsopres az egesz lakasban, mert sokat vagyunk itthon, sok a por (nem olyan nagy, csak 45 negyzetmeter, 1,5 szoba, mindenhol parketta van, a konyhaban jarolap, szonyeg nincs), illetve ha aznap epp mostam, akkor teregetes, tiszta ruhak elpakolasa, mosogatogepbe pakolas.

Ezekkel nagyon maximum 20 percem megy el, de lehet, hogy sokat mondtam.

Mindennek meg van a helye, szoval probalunk ugy elni, hogy amit elovettunk, azt elrakjuk, de persze megesik nalunk is neha, hogy az egyik szekbol ruhatarolo lesz, alszent lennek, ha azt mondanam, hogy nem :D

Ezen kivul heti egyszer porszivozunk, port torlunk es felmosunk, heti egyszer takaritjuk a furdot.

Amiota mosogatogepunk van, na azota komolyan megvaltozott az eletunk, szinte soha nincs kupi a konyhaban. Elotte mindig rendetlenseg volt, mert gyulolunk mosogatni a ferjemmel, ez sajnos meg is latszott. Szoval en mindenkinek nagyon ajanlom a mosogatogepet :D

Nem tudom, hogy ez a takaritas sok vagy keves, de tisztasag van, szoval nekunk eleg :)

2021. márc. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

#11,

az a lényeges, hogy Nektek megfeleljen. A leírásod alapján rend van nálatok és kellő tisztaság.

2021. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Üdv a felnőttek életében!
2021. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én mint a 4-es, de a környezetemben ezzel átlagos vagyok, van 1-2 jobb, van 1-2 kirívóan koszos, de a legtöbben hasonlóan vannak, mint én. Amikor jön fel egy-egy barátnőm, a rend (nem a tisztaság!) miatt sokszor irigykednek is. :D


A robotporszívó 2-3 naponta megy. Párhetente letörlöm a port, ahogy eszembe jut. Dolgozó + tanuló emberként nincs az az isten, hogy minden héten. A vécét igyekszem tisztán tartani.


És kb ennyi. A sütőmet vagy a konyhai, fürdőszobai csempéket nem vállalnám fel. Néha letakarítom őket, néha a járólap fugáit. A felmosásra is ritkán veszem rá magam, fáj is a fogam egy felmosó robotra (a kettő az egybenekben nem bírom).


Mosogatni egy-két naponta szoktam. 1 tányérért, 2 evőeszközért és egy pohárért nem fogok mosogatni. Túl azon, hogy totál feleslegesnek is tartom, nem is időhatékony, a fürdőben van a vízmelegítő a túlsó falon, a mosogató a konyha túlsó falán, így 3 helyiségen kell átmennie a melegvíznek.

Viszont ha főzök, sütök, sokszor közben mosogatok, akkor több is az edény.

2021. márc. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap maximum csak a konyhát söpörjük fel, ill. bepakolunk a mosogatógépbe (amit ált. 2 naponta indítunk be).

Hetente portörlés, porszívózás, felmosás, heti 1-szer-2-szer beindítjuk a mosógépet, Wc-fürdőszoba takarítás átlagosan szintén hetente.

Főzés csak hétvégén.

Egyéb dolgok ritkábban.

Ha ezeknél többet, és/vagy gyakrabban kéne, bele is őrülnék. A lakás van értünk, nem mi vagyunk a lakásért.

2021. márc. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy is. :D

Minden nap végén rendet rakok, mivel mindennapos program ezért 5-10 perc. Egy nap kipucolom a konyhát, kb fél óra, egy nap kipucolom a fürdőszobát, kb fél óra, egy nap összeporszívózok, kb negyed óra.

1-2 hetente hétvégén szoktunk port törölni, az 1 óra porszívózással együtt.

Ettől máris nagyjából tiszta a ház, a maradék munkákat már nem kell olyan nagyon gyakran csinálni, pl. most a héten kell függönyöket mosnom, de ez nem állandó feladat azért... vagy a hétvégén átültettem a szobanövényeket, ezt se kell folyton.

Az ilyen mosogatás, mosás meg annyira nem visz el sok időt.

Főzni 2-3-4 napra előre szoktam, max 1 óra alatt, ez se vészes.

2021. márc. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!