Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hányszor és hogyan takarítotok...

Hányszor és hogyan takarítotok, mostok, stb?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy butácska a kérdés, de nemrég költöztem el otthonról és nem igazán tudom, hogy milyen gyakran kellene porszívóznom, felmosnom, port törölnöm, stb. Azzal sem vagyok tisztában, hogy milyen takarítószereket éri meg megvenni.

2021. márc. 3. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Port naponta feltörlöm, mivel 1 nap alatt is rengeteg por lerakódik mindenre, látom ahogy besüt a nap, konyhát reggel és este összesöpröm, felmosom, porszívózás heti 2-szer, mosás ahogy összejön egy adag, Ablakokat én havonta lemosom.
2021. márc. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
párommal élek, heti 2x van mosás (+1 mikor a világosak összejönnek, kb 2-3 hetente). mosogatógép minden 2-3 naponta megy, de lábasokat, tepsiket kézzel mosom. főzőlap minden használat után le van törölve, mert minden is meglátszik rajta, sütő belső üvege minden használat után le van mosva hogy ne gyűljön fel a ráfröcsögött cucc (a belseje ritkábban). fürdő kb havonta van takarítva, mióta találtam egy penészirtót ami NAGYON tartósan tisztán tartja a fugát (sajnos mozaik csempe van a kád körül). wc ennél gyakrabban. porszívó kb havonta (padlószőnyeg van a konyhán és a fürdőn kívül mindenhol, így a por nem szaladgál, csak a haj gyűlik fel).
2021. márc. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hetente van portörlés, fürdők, WC-k teljeskörű takarítása, konyha teljes körű takarítása. Mosás ahogy összejön, heti egyszer de akkor egész nap, vagy kétszer fél nap. Porszívózás: kézi porszívózás heti egyszer, robotporszívó kétnaponta teljes lakásban, asztal körül és a konyhában naponta. Felmosás szintén heti egyszer, plusz kétnaponta a robotfelmosó tesz egy kört. Mosogatás mindennap. Konyha tisztán tartása értelemszerűen használat után. Csapok, mosdókagylók súrolása a heti nagytakarításon kívül még kétszer hetente (fogkrémlerakódások stb eltávolítása). Ha vendégek jönnek, előttük és utánuk is kitakarítom a WC-t pluszban. Ablakpucolás kéthavonta. Hűtő polcait nagyjából kéthavonta takarítom, de ez nem mindig papírforma azért, mert akkor csinálom amikor a legkevesebb cucc van benne, hogy minél kevesebbet kelljen ki-be pakolni. Mosógép, szárítógép szűrőit is kéthavonta takarítom. Most így leírva elég mániákusnak tűnhetek, pedig csak szeretem magam körül a rendet és a tisztaságot. Ha napi szinten csinál ezt-azt az ember, nem tűnik olyan soknak.
2021. márc. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Napi:mosogatás, csap letörlés a konyhában és fürdőszobában, WC áttörlése, konyha pult, étkező asztal letörlés

Heti egyszer portörlés mindenhol.

Heti 2x felmosok felporszívózok

Heti egyszer egy nagyobb fürdőszoba takarítás

Mosás pénteken és szombaton szokott lenni.

Ágynemű húzás hetente

2021. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól is függ, hogy miben laksz.


Nálunk három emeletes családi ház van kerttel, háziállatokkal, itt örül az ember, ha évszakonként egyszer végig tud menni a teljes házon takarításügyileg (nem egyetlen nap alatt).


Felmosás heti szinten van a földszinten, az emeletekre pedig nem viszünk fel cipőt, ott szőnyeg és parketta van, emiatt nem koszolódik, csak porosodik.


Szőnyegeket takarítással egyidőben, parkettákat 2-3 hetente mossuk fel.


Ha panelben laknánk, akkor szerintem sokkal gyakrabban csinálnám az egészet.

2021. márc. 4. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!