Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ki hogyan szokta megélezni a...

Ki hogyan szokta megélezni a láncfűrész láncát?

Figyelt kérdés

Magad élezed reszelővel, vagy géppel, esetleg elviszed szakemberhez/márkaszervízbe/márkaboltba?


Én vagy háromnegyed órát reszeltem az enyémet, néztem videókat, és csak égeti a fát, alig vág. Bár lehet, a reszelő sem jó hozzá, amúgy Stihl láncfűrészem van. Szóval várom a tippeket, ki hogy és miként oldja meg. (Tűzifa vágáshoz van használva, néha építkezéseken tereprendezési problémák egyéni elhárításához van használva ritkán)



2021. márc. 17. 12:46
 1/9 mindentudó99 ***** válasza:
47%
Sajnps én képtelen voltam kézi reszelővel üegreszelni a láncot. Egy darabig éleztetni vittem de rengeteget kireszeltek belőle. Hamar elkopott. Na meg várni kellett rá. Vettem egy pár ezer forintos gépi élezőt ilyen köszörű köveset. Minden gondom megoldódott. Tanácsoloü neked is ezt. El se lehet baxni.
2021. márc. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 mindentudó99 ***** válasza:
56%
Van drágább is meg olcsóbb is. [link] Ilyesmi jó
2021. márc. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Szégyenszemre a szomszéd bácsi csinálta meg nekem, mert béna voltam. Aztán vettem gépi élezőt, az meg túl sokat vitt le belőle. Végül csak vettem a fáradságot és eltanultam az öregtől a kézi reszelés helyes technikáját, de rá 1 évvel átálltam gázfűtésre és azóta csak az asszonyt reszelem.
2021. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

10+ éve használok köszörűgépet láncélezéshez.

Van tapasztalatom az olcsóbb kategóriával is, így ki merem jelenteni, hogy ezek a 10 ezer forint körüli élezőgépek alkalmatlanok a normális élezésre.

Ami már otthoni célra (is) megfelel az olyan 30 ezertől indul.

Ugye itt megint az van, hogy kinek mi számít "jónak". Mert egy olcsó géppel is meglehet valamilyen szinten élezni a láncot.

Csak ugye ezek a gépek előszeretettel izzítják fel a láncot a gagyi korong és konstrukció miatt. Állítási lehetőség szinte alig van rajta, így alapból sok anyagot szed le a láncból, aztán pár élezés után azt veszed észre, hogy elfogyott a lánc.


Összességében csak akkor ajánlom a gépi élezést ha be tudsz fektetni egy normális nem barkácsáruházas élezőre.

Egyébként meg sablon+reszelő.

Ha nem tudod milyen reszelő kell a láncodhoz, akkor vagy vedd le a vezetőt a gépről, vagy írd le a rajta szereplő adatokat, vidd el egy boltba és az alapján már tudni fogják milyen reszelő kell neked.

Tipp a reszeléshez: soha ne nyiszitelj a reszelővel, csak toljad.

Egy végig tolás közben pedig csuklóból 180 fokban "forgasd" a reszelőt úgy, hogy a végét a másik kezeddel közben finoman megtartod.

Mintha egy csavarhúzóval tekernél fél fordulatokat egy csavaron tolás közben.

2021. márc. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem élezünk láncot - a saját használatra azért, mert 3-4 évig kibírja, akit meg látok, hogy munkához használja ő azért kezelheti eldobhatóként, mert neki nem tétel az a 4-5 ezer forint egy újra, magasabb az órabére annál, mint hogy nekiálljon élezgetni - az idő pénz. Hiába újítod fel a vágóélt, a láncszemek mechanikai kapcsolata, a csapok is ugyanúgy kapnak, ha belevágsz valamibe amibe nem kéne.
2021. márc. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Nálunk a szerszámboltban kb. 500 Ft-ért megélezik másnapra.

A fene sem kínlódik vele hosszú órákig, amikor a hozzáértő szaki egy kiló kenyér áráért profin megélezi.

2021. márc. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Pár tankonként nem árt suhintani rajta. Nem pöcsölés, főleg ha csinálod egy ideje. Mivel a legpengébb fakitermelő is ember, kicsit mindig megbillen a szimmetria, olyankor leigazítja köszörűvel a nap végén. Addig meg van cserelánc. Elég sok szezont lehúztam az erdészetnél, meg tanították is alapszinten a fűrészkezelést hivatalos tanfolyamon. Csak azért írom, hogy aki így vaktában tippelget, hogy nem kell ráélezni a láncra, az legközelebb tudja már, hogy nem úgy van...


Nyilván van, aki cserélgeti a láncot, este meg az asszony ráélez géppel, vagy viszi fürtökben a stihl boltba... Csak annyival nincs vele beljebb, mivel összesen max negyedórát vesz el a napból egyetlen tartaléklánc mellett élezgetni is.

2021. márc. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

Én reszelővel,egy~két tolás foganként.

Nekem van egy rossz vezető lapom,azt fogom be a satuba,plusz barkácsoltam rá két dolgot. Az egyik egy rögzítő~féle a láncnak,a másik egy szárny~szerűség,ami a reszelő tolásának a szögét mutatja,így ezzel a szárnnyal párhuzamosan tolom mindig a reszelőt,nem össze~vissza.

2021. márc. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én mindig kézi minőségi gömbreszelővel élezem a láncot. 3-4 tolás pontosan elég és olyan éles lesz mint új korában. A szemeken van jelölés is hogy milyen szögben kell tartani. Nem értem hogy lehet ezt elcseszni vagy nem tudni. Egy gond van és amit nagyon útálok hogy mindig megvágom a körmöm amivel rátartok reszelés közben és utána sokáig fáj.
2022. dec. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!