Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha kézzel mosunk ki egy...

Ha kézzel mosunk ki egy maszkot vagy mikroszálas kendőt, akkor érdemes mindkét oldalát beszappanozni, de ha egy normál ruhát mosunk?

Figyelt kérdés
Kifordítom a pólót, hogy az izzadt része legyen kívül, és így is hagyom végig a mosás és szárítás során. Beszappanozom a felém eső oldalát, és az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor át kell fordítani a másik oldalára, és ott is beszappanozni? Vagy a szappan megy mindkét oldalára így is, úgy is?
2021. ápr. 1. 21:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem haragszik meg, ha agyonszappanozod, de a meleg vízzel ígyis-úgyis átjárja.


A pólót kifordítva mosod, majd szárítás előtt fordítsd vissza. Vegyél vastag vállú vállfát és azon szárítsd meg, ne vékony semmirevaló vackokon. Váll-fa! Utána huplis se lesz, vasalni se kell és sokkal hamarabb megszárad mert a két oldala közt járni fog a levegő. Minden inget, pulóvertt és hasonlót ami nem nyúlik ki így száríts. Vegyél vagy 6 vállfát.

2021. ápr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, de egy nagyon vastag pulóvernél is elég az egyik oldalát? Tehát kifordítom mosás előtt, és beszappanozom a hozzám közel álló
2021. ápr. 1. 23:23
 3/11 A kérdező kommentje:

Még egyszer:

Tehát kifordítom mosás előtt, és beszappanozom a hozzám közelebbi oldalát?

2021. ápr. 1. 23:24
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Maszk kendő és póló volt a kérdés. A hozzám közelebbit nem értem mit jelent.

Pulóvert gépben mossál, de a pólót is ott kellene. Kendő mindegy, maszk mindenképpen kézzel és öblítőszer nélkül! Mosás és tuszta vizes kiöblítés (mosószermentesítés) után egy kis ecetet önts a vízbe és azzal "öblítsd". utána kiakasztod száradni.


A kifordított póló-pulóver, ing, bugyi, gatya, sőt nadrág belső oldalát mindig szappanozd be (azaz amit a kifordítással kívülre raktál) Elejét is, hátulját is. Ha akarod, akkor a kifordítás előtt a külső oldalt is bekenheted, főleg, ha leöntötted kakaóval és látszik. De ha "tiszta" nem kented össze semmivel akkor nem szükséges, mert a kimosandó kosz alapvetően a bőr felől tapad a ruhára, ennek kell jobban érnie a mosószernek, víznek. Pizsama is kifordítva mosandó.


Nagyon vastag pulóvert nem mosunk kézzel, rengeteg vizet szív, nem tudod kimosni gyakorlat nélkül.

2021. ápr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rájöttem, hogy nem jól fogalmaztam, bocsi. A hozzám közelebbi oldal alatt így értettem az előbb: kifordítom a pólót, beteszem a vízbe, és a felém eső részét szappanozom (mintha egy csukott könyv borítójának a felém néző része lenne). De amire én gondoltam, az nem is az „oldala", hanem eleje-hátulja, ahogy te is írtad.

Akkor ez így nem jó, a csak az elejét vagy csak a hátulját szappanozom? Ha csak az elejére teszek szappant, az a mosás során nem éri úgy hátulját, ahogy kéne, hanem meg kell fordítanom a pólót (vagy átfordítani. már nem is tudom, melyik a jobb szó), és a hátulját is beszappanozni, ha jól értem, ugye?

2021. ápr. 2. 01:21
 6/11 A kérdező kommentje:

Illetve bocsi, valamit nem biztos, hogy jól értek. Amit először írtál (Nem haragszik meg, ha agyonszappanozod, de a meleg vízzel ígyis-úgyis átjárja.), azt tulajdonképpen mire írtad? A maszkra és a kendőre? Azért kérdezem, mert utána a póló mosásával kapcsolatban írtad, hogy az elejét és a hátulját is szappanozzuk.

Akkor a maszk és törlőkendő esetében elég csak az egyik oldalt (itt valóban az oldal szó tűnik jónak) szappanozni, de a pólónál kifordítás után az így kapott belső oldalnak az elejét és a hátulját is kell?

2021. ápr. 2. 10:17
 7/11 anonim ***** válasza:

A kendő az 1db vékony anyag, összekened egyik oldalán, a vízzel a másik is tiszta lesz, ebben semmi extra nincs. A maszk is hasonló, de ha a maszkod normális, akkpr az több rétegű, így a maszkot kívül-belül mindenhol szappanozzad, majd áztassad is. Öblítőszert soha ne használj hozzá!!! Utána alaposan kiáztatod belőle, egészen addig cserélgeted a meleg vizet rajta (de zuhannyal is lehet, még jobb is) amíg abbahagyja a habzást. Amikor oké, 2 liter hideg vízbe áztatod, 20%-os ecettel beleöntve (1 evőkanál) kinyomkodod, és kiakasztod a NAPRA megszáradni.


Pulóvernél 2 réteg anyag van, eleje-hátulja, a kettő egymástól függetlenül szappanozandó. A kifordítás után az elejét és a hátulját is, de az lenne a legjobb, ha mind a négy oldalt, természetesen az ujjainál is.


Tényleg nincs mosógéped?

2021. ápr. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyelőre nincs, de centrifugám van.

Köszönöm, így már jobban értem.

A maszkokhoz nem használok öblítőt, de a többi dologhoz igen. Az gáz, ha a maszkokat az öblítős ruhákkal együtt centrifugázom ki? Mert elég sokára száradnának meg a maszkok centrifugálás nélkül, ezért szeretem ezeknél is használni a centrifugát.


Illetve ha vékony anyagú felsőt mosok, akkor is elöl-hátul érdemes szappanozni? (Nem mintha olyan nagy fáradság lenne, de nem akarok feleslegesen sem dolgozni, főleg sok ruha esetén.)

2021. ápr. 2. 15:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Gáz, ne érintkezzen semmilyen öblítőnyommal. Centrifugázd külön. Egyébként is gáz az öblítő, dehát úgys fogod megérteni miért. Csak a műanyagszaga miatt kell neked...


Vékony anyagot is elöl-hátul szappanozz, annál hatékonyabb. Azt kell megértened, hogy 1 ruharéteget kenj be. Kendőnél ez 1db, pólónál ez 2db. Így lesz hatékonyabb, mert a kézi mosás eleve gyenguszka.


Gyűjts mosógépre, sokkal jobb lesz minden, de azt is meg kell tanulni használni.

2021. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! Igazad van a mosógéppel kapcsolatban, az a legjobb, ha mosógéppel dolgozunk, de az ember kerülhet olyan helyzetbe, hogy ideiglenesen nincs mosógép, és akkor sem árt tudni ezeket.


Még kérdeznék, ha nem gond. Az mennyire jó módszer, ha mosóport és mosószappant is használnék? Úgy értem, hogy a mosószeres vízben történő mosás közben mosószappant csak a kényesebb részekre (pl. ruha hónalja) tennék. Így talán gyorsabb is lenne a mosás, mert szappanozni nem kéne annyit a ruhát, hanem nagyrészt csak nyomkodnám a mosószeres vízben. Láttam ilyen videókat, ahol csak mosóport használnak, én viszont pluszban egy kicsit mosószappant is.

Illetve ha több ruha mosása után úgy tűnik, hogy eltűnik, azaz feloldódik a mosópor, nem kell újra tennem a vízbe, ugye, mert a tisztító hatása így is megvan?


(Bocsánat, ha sokat kérdezek.)

2021. ápr. 3. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!