Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A gáztűzhely környékét hogy...

A gáztűzhely környékét hogy tartjátok rendben?

Figyelt kérdés
Mellette a csempe és a konyhakő tiszta retek. A kifröcsögő olajcseppek odaszáradnak, abba meg bele a por, aztán vakarhatom. De be se érek rendesen a tűzhely mellé. Ki a fenének van energiája ezt állandóan fémdörzsikével sikálni? Máshol mégse látom, hogy ilyen retkes lenne a tűzhely körül a csempe.

2021. ápr. 17. 00:14
1 2
 1/20 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Lefújom egyszerű sajátmárkás zsíroldóval, elmegyek csinálni valamit, fél óra múlva letörlöm, ha kell megismétlem.
2021. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk anyukámnál van már csak gáztűzhely. Ő állandóan pucolja, konkrétan minden főzés után, különösen ha olajos dolgot készít. Szóval nem várja meg, hogy rászáradjon.
2021. ápr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nalunk is tiszta retek minden, es gyulolom takaritani. Csempe annyira nem veszes, de a jarolap undorito. Hidegzsiroldo, aztan 10 perc mulva felmosom.
2021. ápr. 17. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos minden tűzhely környéke "veszélyeztetett övezet", mert nem csak a kifröcsögő olaj, hanem az ételek zsíros gőze is lecsapódik mellette-felette, körben.

Én ráadásul annyira marha voltam, hogy rusztikus giringyes-göröngyös csempét rakattam, ami baromi szép, de triplán nehezen pucolható.

Így aztán sok kínlódás után vettem egy kézi gőzmosót, amivel hetente átpucolom a csempét és tűzhelyet, miután előtte JAR mosogatószerrel átkenem a falakat. A tűzhelyet meg minden használat után áttörlöm, így az nem tud elfajulni.

2021. ápr. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk kerámia lap van, de a tisztaság nem hiszem, hogy ezen múlik, én is szoktam olajban, zsírban sütni.

Egyrészt igyekszem megakadályozni a fröcsögést. Lehet kapni olajfogó háló szerű valamit, amit ráteszek a serpenyőre, így a gőz tud távozni, az olajcseppek nem. Persze ez sem 100%-os, így ha kíhűlt a környék, akkor melegvízzel, mosogatószerrel letakarítok minden érintett felületet, esetleg áttörlöm nedves törlőkendővel, ami a zsíros szennyeződéseket jól leszedi. Ilyenkor még nincs rászáradva, nem poros, nem kell dörzsölni. Szóval a folyamatos karbantartásban hiszek.

2021. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Minden fozes utan teljesen eltakaritom a fozolapot es kornyeket.

Szerencsere nem csempe van a falon,hanem munkapultal azonos hatfal,rajt edzett uveg igy ezerszer egyszerubb tisztan tartani

Es persze a beepitett fozolap miatt nincs hatul res,ahova lefolyna a dzsuva.

2021. ápr. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
én mosogatáskor szoktam végigvaakarni a mosogatószeres szivaccsal, aztán egy ronggyal letörlöm a szert. a sütő belső üvegét is le szoktam törölni használat után, mert utálom a több réteg odasült fröcsögést vakarni
2021. ápr. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Főzés után letakarítom. 5 perc kb.
2021. ápr. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Minden főzés után mindent letakarítok és fel is mosok. Soha nincs kosz.
2021. ápr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Hát nekünk is giringyes göröngyös és még csak nem is rusztikus. Ráadásul állandóan kifut valami. A tűzhely üvegteteje is tiszta retek, hiába sikálom. Az a baj, hogy idegenkedem a vegyszerektől, de azt hiszem, meg kell barátkoznom a hideg zsíroldóval. De azt is próbáltam régebben és azzal se volt egyszerű menet. Biztos, hogy az a baj, hogy nem takarítom, nem mosok fel minden főzés után. Nem megy ez nekem. Úgy értem, minden főzésnél akkora felfordulást csapok a konyhában, hogy mire a végére érek, kidőlök. Soha nem tudtam közben teljesen elmosogatni se, pedig mindig igyekeztem. Hogy én még utána fel is mossak...10 éven át főztem, szóval reménytelen eset vagyok. Mostanra annyira kiégtem, hogy csak ritkán főzök. De most is azt a nyamvadt leveskockás zöldséglevest is sikerült kifuttatnom.:( Nagyon nehéz anyagi körülmények közt voltam, egyedül maradtam a családi házban huszonéves koromban, úgyhogy 10 éven át használtam egy olyan tűzhelyet, amin fakanállal kellett kitámasztani a gombok egy részét, az utolsó években már csak 2 gázrózsa égett, a legegyszerűbb kajákat is órák alatt lehetett elkészíteni. Süteményekről le is mondtam, mert csupa lyuk volt az alja, mindent kiszárított. A mikrót nem bírja a hálózat, minden melegítés plusz egy edény mosogatnivaló. Mosogatógépről nem is álmodtam. De így meg kiégtem a főzésben, mosogatásban. Minden szabadidőmet elvitte 10 éven át. Azóta jobb anyagi helyzetbe kerültem, meg kaptam is ajándékba egy alig használt tűzhelyet és mosogatógépet, tavaly kb. 50 ezer Ft-ból be is építették nekem. Utólag már bánom, hogy korábban nem szereztem be ezeket. Ha nem is kaptam volna ajándékba, rá kellett volna szánnom azt a százezer Ft-ot, mert az életidőt nem lehet már nekem visszaadni. Amikor először használtam az új tűzhelyet, akkor döbbentem meg, mert minden dupla olyan gyorsan megfő, mert erősebb a láng és mert több lángrózsát tudok használni, míg régen 2 óra alatt sütöttem ki 30 palacsintát, most 20 perc. Szóval már nem akkora kunszt nekem se a főzés, mosogatás...Csak éppen mire idáig jutottam, kiégtem teljesen. Gyűlölök főzni.:(

Na mindegy, csak keresem az okokat, hogy miért vagyok én ennyire béna háziasszony másokhoz képest, mert nem tartom magam lustának.


Még egy utolsó kérdés:

Mivel lehetne eltüntetni a régi tűzhely alatti rozsdafoltokat körben a konyhakőről? Az új tűzhely kisebb és megmaradt a régi tűzhely nyoma körben a kövön. Elég ronda így. Hypo nem hozta le. Van valami ötletetek?


Köszönöm szépen!:)

2021. ápr. 17. 11:53
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!