Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Nedves WC papír nem oldódik...

Nedves WC papír nem oldódik fel, mi segít?

Figyelt kérdés

Amióta nedves WC papírt (is) használunk, kis cafatok hozzátapadnak a lefolyó részhez, és ha a wc kefével akarom letisztítani, az összes ráragad, nem ázik el és nem jön le. Van valami oldószer, ami segít ezen?

(Több különböző fajtát is próbáltam már, mindegyikkel ugyan ez a helyzet.)



2021. ápr. 20. 19:17
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

#14, én sem értem, hogy hogyan tapad a lefolyóhoz, amikor minden más simán eltűnik.


#13 Az öblítés minden mást könnyedén levisz, a cafatok ennek ellenére ott lebegnek a falhoz tapadva.

Kissé vízköves, de amikor a wc szét volt szedve (folyás miatt), teljesen letakarítottam, amennyire csak lehetett, a szétszedés miatt olyan helyeken is, ahol a sima pucoláskor nem érném el. Tehát ha a vízkőnek van is bármi köze a gondhoz, azon nem hiszem, hogy tudok ennél többet segíteni.


#18 nem okoz dugulást, csak nem túl guszti. Én már elvagyok vele, de ha vendég jön, erre külön figyelni kell.

Én is sima wc papírral kezdek, és csak a végén használom a nedveset. Ha 2(-3)db-nál mégis többet dobok be, akor beiktatok egy köztes lehúzást is, bár most jobban belegondolva, figyelmesebben fogom ezt számolni.


Ha oldószer nincs rá, esetleg eszetekbe jut valamilyen eszköz, amivel le tudnám pucolni és utána kidobhatnám, mindezt magas költségek nélkül?

2021. ápr. 23. 02:48
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Én ugyan nem ilyet használok, mert van bidé és ameddig nem volt, a kád szélén ülve mostam ki a fenekem. De átérezve a problémádat arra gondoltam, hogy mi lenne, ha a nedveset betekernéd használat után egy kis szárazba?

Akkor biztos lemenne gond nélkül.

Amellett, ha csak 1-2 szálat használsz, az nehezen fog lemenni, mert nincs súlya, ahogy a vécébe dobott cigicsikk is ott lebeg, még 3 lehúzás után is.

2021. szept. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
72%

19-esnek van igaza pedig. Ráírják egy csomóra, hogy biológiailag lebomló, közben meg a csatornázási művek hetente szed ki egy nagy gombócot ilyen "lebomló" nedves wc papírokból. Van náluk olyan amit 2018-ban halásztak ki, vízben tárolják, azóta se bomlott le. Társasházakban is rendszeresen van dugulás ilyenek miatt.


Szóval a legjobb ha egyből a kukába dobod ezeket. Bár az sem túl környezetbarát megoldás.

2021. szept. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
89%
És honnan tudod, hogy azok pont a lebomló papírok voltak? Inkább arról lehet szó, hogy a sok birka nem figyel lebomló-e és ész nélkül dobálja a WC-be.
2021. szept. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Van ami nem lebomló, pl. tipikusan a babapopsitörlők nem szoktak azok lenni, de ott rá is van írva.

Ezekre kifejezetten rá van írva, hogy WC-papír és hogy le szabad húzni, egyszerre max 2-t.

2021. szept. 29. 02:23
 26/28 anonim ***** válasza:
én is használnék ilyet, azt írja 2-3 db-ot lehet használni, én max 1-et használnék de a válaszok elbizonytalanítottak, megijesztettek, mi legyen??
2023. máj. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

#26

Próbáld ki, aztán el tudod dönteni. ;)

2023. máj. 15. 19:18
 28/28 anonim ***** válasza:
félek eldugítom
2023. máj. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!