Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Öblítõ. Tènyleg olyan fontos...

Öblítõ. Tènyleg olyan fontos vagy egy kicsit lehúzás is?

Figyelt kérdés

Tudom nem újkeletü dolog.

De tényleg szükséges szerintetek?


A mosószereknek is van illata, és ha megfelelöen mosunk, azoktól is puha lesz a ruha, vagy nem?

Nekem ez a „kell oda még egy kémiai szer, mert ettöl még szuperebb lesz, s tegyél bele dupla adagot, akkor meg még puhább lesz“ szöveg kicsit gyanús a gazdagodni kívánó gyártók részéröl.


A mosógépnek egyáltalán jót tesz?



2021. máj. 17. 14:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, én soha nem használtam öblítőt, mert engem allergizál.
2021. máj. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
31%
Saját öblítővel mosunk . És eső vízben öblítünk .
2021. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
88%
Engem idegesít, érzem a ruhaneműn, sőt az ágyneműn is, hogy nem kellőképpen szellőzik tőle, könnyebb beleizzadni.
2021. máj. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
15%

Sokszor kihagyom az öblitöt, és tény hogy olyankor nem olyan puhák a ruhák. Vannak már olyan mosószerek amibe öblitőt is tesznek, vagy pl az ariel levendulás mosókapszulához vétek öblitőt tenni olyan jó az illata.

Szóval nem fontos az öblitő, de pl ecetet is használhatsz öblitő helyett az is puhitja a ruhákat.

2021. máj. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
67%

Egy minimális kell (szerintem), de csak a ruhák puhasága miatt. Próbáltam én is nélküle, ecettel helyettesíteni is, nagyon gyűrődtek és kemények lettek a ruhák.

Ha valaki megfelelően használja, nem gondolnám, hogy káros lehet.

De ahogy a mai “háziasszonyok” használják, a maximumon túl töltik a rekeszt, meg meg tesznek hozzá gyöngyöt, meg kendőt.... nah az már sok.

2021. máj. 17. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
17%

Ecet nem való a mosógépbe! Árt a tömítéseknek.


Öblítőből próbálj meg keveset használni és ajánlott valamilyen vízlágyító is.

Pl. csapra szerelhető polifoszfátos szűrő.

2021. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
70%

A mosószerekbe nem öblítőt tesznek, hanem illatanyagot.

Az illat NEM egyenlő az öblítővel.

Ha sokan tudnák, hogy az öblítő mire való, akkor nem írnának ilyen butaságokat!

2021. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
6%
egyáltalán nem kötelező öblítőt tenni, ha folyékony mosószert vagy podot használsz, akkor főleg semmi értelme. én csak a munkaruhákhoz rakok öblítőt, kifejezetten az illat miatt (csak mosószerrel sokszor büdin jönnek ki a gépből). más ruhákhoz nem használok, mert semmi értelme
2021. máj. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Öblitő alapvetően egyfajta vizlágyitó illatanyaggal. Arra való hogy a viz lágyitásával puhábbak legyenek a ruhák. Nem gyűrődik annyira, könnyebb vasalni, rugalmasabbak lesznek a ruha szálai.

Valószinűleg ezt sima vizlágyitóval is el lehet érni.

2021. máj. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
79%

Én soha nem használok öblítőt, mert mindegyiknek irritál a szaga (bocsánat, illata) a ruhákon, némelyiktől tüsszögök is.

Két indokot szoktak felhozni, hogy miért kell öblítőt használni. Az egyik az, hogy eltávolítja a mosószermaradványokat a ruhákról. Nos, szerintem ez totális baromság. Hol logikus az, hogy az egyik vegyi anyag eltávolítását nem a tiszta vizes öblítéssel, lehet elérni, hanem azzal, hogy egy másik vegyi anyaggal öblítjük át? Annak akkor nem lesznek maradványai a ruhán? De, nyilvánvalóan igen, hiszen az illatot is ez adja.

A másik indok a vízlágyítás, én arra vízlágyítót használok alkalmanként, de akkor sincs semmi baj a ruhák gyűrődésével, vasalhatóságával nélküle sem.

2021. máj. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!