Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mire jó a nátrium hidroxid és...

Mire jó a nátrium hidroxid és a szódabikarbóna? (találtam lakásban egy-egy dobozban)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy valami tisztításokhoz lehetnek jók. De tudtok mondani konkrét szitukat, hogyan használhatnám el?


Vagy ha nem tudom, akkor ezek hogy önthetők ki, sima szemetes?


2021. máj. 22. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképpen nem szemetes!!!!!!!!!

Nátrium hidroxidot ha kinyitottad nézegetni, azonnal RENDESEN zárd be (minden egyéb mellett nedvszivo is!)!

A szodabikarbona háztartási csodaszer (legalábbis sok jotanács szerint) guglizd ki. az ezernyi felhasználását.

A nátrium hidroxid (lúgkő, marónátron, nátronlúg, marószóda, zsírszóda, marólúg)nagyon erös lug. Veszélyes anyag. Ha nem ismered, ne használd. Olvass utána (gugli)

2021. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szódabikarbóna sokmindenre jó. Én takarításhoz és sütéshez is használom.


Nátrium hidroxid-ot ezer éve nem láttam, de lúgos, maró szer nagyon veszélyes tud lenni bőrrel és vízzel érintkezve. Szappant lehet készíteni vele tudtommal, lásd harcosok klubja :D amúgy takarításra is használták régebben - hentes pl -

2021. máj. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nátrium hidroxid,otthoni szappan gyártáshoz jó lehet .
2021. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szódabikarbóna még gyomorégésre is jó.
2021. máj. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki! Szerintem ez a szódabikarbóna inkább tisztító lehet, legalábbis nagyon lepukkant dobozban van, kicsit koszos is :D nem szívesen ennék belőle :)


Nátrium hidroxid: szappant tuti nem csinálok :) amúgy most még rákerestem és írják, hogy dugulás elhárításhoz jó lehet. Szerintem erre használhatták.

2021. máj. 22. 20:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nátrium-hidroxid zsírtól eldugult lefolyó tisztításra használható meg mindenféle elgyantásodott zsiradék (tűzhely, csempe stb.) letisztítására (gumikesztyűben !). Meg esetleg, ha erősen csípős paprika kapszaicin tartalmát akarod tartósításnál csökkenteni, akkor a lúggal könnyen lehet kimosni (persze sokszorí utánöblítés kell), nekem az lett a legjobb lecsóm, aminél így kezeltem a cecei paprikát.
2021. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!