Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ha úgy mostam ki a ruháimat,ho...

Ha úgy mostam ki a ruháimat,hogy elfelejtettem mosószert rakni a mosógépbe,azért volt valami értelme a mosásnak?

Figyelt kérdés
Miután már majdnem lejárt a program akkor jutott eszembe hogy se mosószert,se öblítőt nem tettem a mosógépbe.Sima meleg vízzel mosta ki.Kiteregethetem és fölvehetem azért így is a ruhákat?30/F

2021. máj. 25. 17:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Már nincs idő újra kimosni őket
2021. máj. 25. 17:42
 2/12 anonim ***** válasza:
72%

Tehát koszos ázott ruhák? Amik ráadásul egy vízben főttek össze?

Hmm..nyami.

2021. máj. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Szennyeződés típusától függ. Foltok illetve a legtöbb baktérium ott marad 40 fokos víz után. Ha csak beleizzadtal egy pólóba akkor azon segít valamennyit. Nyilván nem lesz annyira friss vagy steril mintha rendesen kimostad volna, de ha se szemmel, se orral nem tűnik fel hogy rosszul mostál akkor nem látom mi baj lehetne abból ha felveszed. Fontos hogy szaritsd ki rendesen a ruhákat mert a nedves langyos vizben szeretnek a baktériumok szaporodni.


Egyedül alsónemű stb az amit biztos nem vennék fel mert ott muszáj a legalább 60 fok vagy fertőtlenítő, máskülönben az egész mosás szennyezett lesz.

2021. máj. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Pulóvert,nadrágot,alsóneműt,pólót,zoknit, törölközőt mostam ki egybe sima meleg vízzel mosószer nélkül.
2021. máj. 25. 17:57
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ezen az oldalon a “csak beleizzadtam a pólóba” a kedvencem 😅

Semennyire nem higiénikus amit csináltal, már csak azert is, mert a törölközőt nem igazán mossuk össze más ruhával, másrészt pedig, a baktériumok 40 fokon nem hogy nem pusztulnak el, még szaporodnak is.

Mosd ki újra!

2021. máj. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ma már nincs időm újra kimosni és holnap sem.
2021. máj. 25. 18:22
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy alkalomba szerintem nem halsz bele. Legközelebb ne felejtsd el. Addig is parfüm.
2021. máj. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Ok! 😂
2021. máj. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél ki egy garnitúrát, kézzel-mosószerrel vagy szappannal mosd ki, hajítsd bele a gépbe kicentrizni (már világos van, belefér még) és kiteregeted. Reggel meghajszárítózod ha picit nedves lenne, de nem lesz.


A többi ruhát pedig reggel beledobálod és időzítővel elindítod úgy hogy jókor érjen véget. Addig azokat is akaszd ki száradni.


Nem egy bonyolult történet.

2021. máj. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baja nem lesz.
2021. máj. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!