Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogyan oldották a következőt...

Hogyan oldották a következőt meg anno?

Figyelt kérdés

Egy 40 éves családi házban a kiskert részén csőtörés lett.. Kiástam már 140cm mélyen és 1,15m szélesen a lyukat de a cső sehol nincsen.

A ház előtt van az elzáró csap azzal szembeb van a ki ásott lyuk közepe.

A ház alapján a cső 115cm mélyen jön be, szóval megkellett volna lennie.

Ezek szerint anno amikor épült nem egyenes húzhatták be a csövet??

Szerintem ez hülyeség de akkor hol a fenébe van.

Köszönöm a válaszokat!


2021. júl. 24. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem újdonság, ha nem ott van, ahol lennie kéne. Rokonom a DRV-nél dolgozik. Hiába van tervrajz, hogy hol kellene lennie, általában nagyon nem ott van. Egyébként miért te és mégis hogyan akarod megjavítani a csőtörést?
2021. júl. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Általában egyenesen fektették a csöveket, kivéve, ha a cső útjában volt valami tereptárgy, amit nem akartak megszüntetni, ezért kikerülték.

Nincs mese, racionálisan keresned kell, ha viszonylag puha a föld és meg tudod oldani, akkor szurkálj le betonvasat, valahol csak megakad!

2021. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért én keresem mert ha ők csinálnák akkor a kiskertből majdnem semmi sem maradna. Így megbeszéltük én megkeresem aztán ők megjavítják.
2021. júl. 24. 11:32
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Létezik detektor, amivel a talaj felszínén haladva jelzi, hogy merre van a vízvezetékcső. Fordulj a Vízművekhez.
2021. júl. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gondolom nem tudod milyen procedúra valakit ott elérni, a telefont nem veszik fel, ha pedig felveszi akkor máris ad másik számot azt hívjam 😀

Számomra egyszerűbb így ásogatni mint napokig várni aztán csinálnak is valamit meg nem is.

Köszönöm a válaszokat mindenkitől!

2021. júl. 24. 12:11
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Pedig addig kell ásni amíg meg nem lesz. Más nem fogja helyetted megásni.
2021. júl. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell ehhez detektor, egyszerűen ott kell leásni, ahol látszik, hogy vizes a föld, netán ha még tócsa is kialakult, akkor az még jobb. Egész konkrétan a tócsába kell beleásni, közvetlenül alatta lesz a cső a töréssel.
2021. júl. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!