Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 20-30 évente cserélitek a...

20-30 évente cserélitek a párnákat, takarót, amit éjszaka alvásnál használtak?

Figyelt kérdés
Ki szoktátok mosni? Ha igen, kb milyen időközönként mossátok ki az ágyneműtöket? ( nem a huzatot, magát az ágyneműt)
2021. aug. 5. 17:33
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Aki egész életre veszi, a tisztítást hogyan oldjátok meg?
2021. aug. 5. 18:35
 12/23 anonim ***** válasza:
51%
20-30 év? Fujjj. A takaróm jelenleg 11 éves, már gusztustalanul összecsomósodott benne a töltet, így erősen csereérett. A párnám talán ötéves lehet, annak még nincs baja. Évente egyszer-kétszer mosom őket, ha normális méretű mosógépem lenne, akkor gyakrabban is meg tudnám oldani.
2021. aug. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Amiben szintetikus töltet van, azokat évente ki szoktam mosni. A mostani párnáink azonban valódi toll töltetűek, a férjem ragaszkodik hozzájuk. Így ezeket nem mosom, csak szellőztetem, egész nap kint vannak a napon. Nagyjából 3-5 évente veszek ezekből újakat.
2021. aug. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 30 évig használtam 2 kispárnát /egyszerre/, amit nyáron 1-2 alkalommal kimostam. Hőségnapon, száradás közben gyakran pofozva, hogy ne álljon egybe, gyorsabban száradjon.

A szivacsnak a huzatja ment tönkre, a toll meg összetöredezett.


A most használtak is lehet, hogy 40 évesek, de nem korábban voltak használva.

Egy keményebb szivacs és egy puhább tollpárnával alszok.

2021. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
87%

Aki, nagyanyáink korában egész életre vette (én most 50 vagyok), az bizonyos időnként (2-3 év??) elvitte a dunyhát, meg a párnát az ágytolltisztítóhoz, ahol kibontották az angin nevű huzatból a toll töltetet, vegyi úton áttisztították, a hiányzó mennyiséget pótolták, majd ismét visszavarrták.

A steppelt, selyem külsejű vattapaplanokat pedig a Patyolatba vitték szintén vegytisztítani.

2021. aug. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
51%

11: Kimosom mosógépben a tollpárnákat.

A takarókat is, azok textilek nálam.

Nyáron nem takarózom 22 fok fölött, a 2-es válaszolót ezért nem értem.:)

2021. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen, vagy ehhez hasonló van (nem tudom, ugyanolyan-e még ez, mint amit tíz éve gyárottak, de mi is a Jysk-ben vettük a miénket): [link]

Évente kb. 2 alkalommal mosom ki. Ha szükséges, akkor tél közepén is, ha nem, akkor csak tél végén, és tavasz végén, amikor átváltunk vékonyabb plédekre/huzatokra a nyári meleg miatt. Nem csomós.

2021. aug. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
64%

#16: Muszáj, még egy könnyű kis takaróval is takaróznom, mert ha nem, reggelre rettenetesen megfájdul a derekam. :(

#2 voltam.

2021. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
A derekamat én is takarom a legnagyobb melegben is.
2021. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%
18: Hű, az nagyon sajnos dolog... Egy lepedő nem lenne elég esetleg? Vagy egy kisebb kendő? A beizzadás sem egészséges.
2021. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!