Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » 20-30 évente cserélitek a...

20-30 évente cserélitek a párnákat, takarót, amit éjszaka alvásnál használtak?

Figyelt kérdés
Ki szoktátok mosni? Ha igen, kb milyen időközönként mossátok ki az ágyneműtöket? ( nem a huzatot, magát az ágyneműt)
2021. aug. 5. 17:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Huzatot hetente cseréljük, mossuk. Az ágyneműt évente max 2x mossuk és akkor cseréljük, mikor a töltet már nagyon elhasználódott (+-5év)
2021. aug. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
54%
Én még évekkel ezelőtt direkt olyan paplant és párnákat vettem ami mosható. Ezek ilyen atkamentes anyagból vannak és van már annyi féle! Azóta nem használok huzatot hanem mindig az egész ágyneműt mosom, sokkal higiénikusabb az egész. Ilyenkor nyáron van, hogy hetente is. Egyébként a színes Jysk-es kispárnákat is simán bedobom a gépbe, pedig azok elvileg nem moshatók, de tapasztalatom szerint a 40 fok és a 800-as fordulat ezeknek sem árt.
2021. aug. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Nyaranta szoktam kimosni a téli paplanokat, párnákat, mert a napon szépen ki tud szaradni.

Ősszel pedig a nyári szettet mosom, ami vékonyabb, így ősszel is jól ki tud száradni.

Napon szárítom.

Télen egyszerűen nem tud kiszáradni rendesen egyik szettem sem.

Tisztító pedig nincs a közelemben, de távolabbra sem.

Nem használok tollpárnát, mert nem tudom rendesen kimosni, ha pedig megszárad, a tollak összetapadnak, én nem vesződöm kibontással stb. Kicsit undorodom is tőle, nem tudom miért. Amikor olyanon kellett volna aludnom, gyerekkoromban, inkább félretettem. Lehet, hogy allergiás is vagyok rá, nem tudom.

2021. aug. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!