Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Bepirosodott a kék ruha, mert...

Bepirosodott a kék ruha, mert egy élénk piros ruhával lett együtt mosva. Menthető még?

Figyelt kérdés

Sajnos össze lett mosva egy élénk piros ruhaneművel a kék póló, és rózsaszínes lett foltokban.


Van valami praktika erre?


Előre is köszönöm a segítséget!



2021. aug. 30. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Dobd ki azt a pirosat, hogy legközelebb ne szivasd meg magad újra.
2021. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
46%

Nem tehetsz ellene semmit, ill. én nem tudok orvoslási módról, de adok egy nagyon jó tanácsot:

Ha új színes ruhát akarsz mosni először Tartsd a forró (inkább meleg) vízcsap alá (vagy engedj a kagylóba ilyen vizet) aztán mártsd a vízbe egy darabkáját a ruhának és dörzsöld meg. Biztos, ami biztos, be is szappanozhatod és dörzsöld meg, aztán áztasd be a vízbe. Ha a színét átadja a víznek, akkor csak a hasonló színűekkel (vagy inkább csak egyedülőt magát mossad ki. Általában a következő mosásoknál már nem fog, de légy még óvatos.

2021. aug. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos ez mint utólag kiderült már sokszor volt mosva, csak én nem tudtam arról, hogy ez is a mosógépben van, és ennyire engedi magából még a színt.
2021. aug. 31. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Mosd össze a kék ruhát olyan kékkel, ami engedi a színét.
2021. szept. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!