Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Olyan szedett vedettnek érzem...

Olyan szedett vedettnek érzem az otthonunkat és sokkal nehezebben megy a háztartás családdal mint régen. Miért vagyok ilyen béna?

Figyelt kérdés

Anyám tisztaság mániás volt, én nem, de megtanultam igényes lenni. Egyedül és párkapcsolatban is 15 évig mindig szép rend és tisztaság vett körül. Jelenleg 6 éves a fiammal, férjemmel egy kertes házban élünk, amit bérlunk. 2 másik panelt pedig kiadunk. A bérlés azért fontos, mert vegyesek a bútorok, van amit mi hoztunk, van ami itteni.


Nem érem utol magam, örökké rendetlenség van. Mintha nem lenne semminek helye, minden elől van. Olyan rosszul érzem magam igy, vagy pakolok vagy takarítok aztán hopp megint 2 nap eltelik és nem engedek vendéget be hétvégéig. Ha akkor elutazunk, akkor meg uszok csak. Most is ez van. Zajlik az élet és néha erőm sincs elrakni, mert úgyis kell.


Létezik olyan, hogy idővel igénytelenné válik valaki? Szégyellem magam, mégsem tudom széppé tenni és tartani az otthonunkat. Talán nagy is kicsit. Néha csak állok a tennivaló felett, hogy azt se tudom, hol álljak neki. Régen nem ilyen voltam, sokkal dolgosabb és ügyesebb is. Anyum ha még élne, rendesen kiosztása, de most kB azt érzem, hogy bár jönne és megmondaná ezt ide ezt oda tedd és máris ésszerűbb lesz minden és rendet is tudsz tartani.


2021. szept. 18. 02:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%
Én is kertes házban élek. Nálunk bármikor jöhet bárki vendégségbe, mert minden visszakerül a helyére, tisztán. A nem használt dolgok a kerti tárolókba, tyúkólba, pecuba kerülnek, és évente megrendelem a lomtalanítást. Vagy egy konténert hozatok. Ha mindent elölhagynék pl a konyhapulton, hogy úgyis kelleni fog, én sem férnék el...
2021. szept. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
70%
Akinek az ilyesmi nem megy (legalábbis mostanában), az pont nem megy semmire azzal, ha az orra alá dörgölik, hogy bezzeg mások milyen ügyesek...
2021. szept. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Amúgy hatalmas igazság a lomtalanítás. Panelban évente 2x van, kertes házban nincs, csak ha én rendelem meg. Ingyenes évente 1x, de 3 éve nem rendeltünk, mert nyilván nincs annyi, hogy eszembe jutott volna. De régen egy lomtalanítás alkalmával azért átnéztem a lakást.


Egyébként köszönöm, hogy nem támadtok le. Szeretnék változtatni, mind hasznos válasz volt, mert átgondolom. Megrekedtem, jól jön a külső szemlélő.


Biztos a nagysága is gond, ez több mint 2x akkora, 2 szintes +kert. Na meg gyermek. Amúgy ő jobban segít a takarításban, mint a férjem. Ezen kár rugózni, majdnem váltam emiatt. Amúgy nem lopja a napot, mert a kertet itt intézi, meg dolgos másban, meg a maga rendjét tartja. Én lettem rendetlen, vagyis itt nem tartom a mindent tegyünk vissza a helyére. Majd figyelek erre

2021. szept. 18. 22:59
 14/14 anonim ***** válasza:
75%
Nálam is ez ban. Egyrészt az évek alatt megkopott, felújitani nincs elég pénz és ami elhasznált, azt nehezebb takarítani, mert hiába suvickolod, tisztább lesz, de nem szebb. És időm sincs annyi munka mellett még pakolászni, takarítani, lássuk be, kedvem sincs annyi. A lakás arra van, hogy használják, nem lesz patika. Ez van...
2021. okt. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!