Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Ezek után hogy lehet eltüntetn...

Ezek után hogy lehet eltüntetni a cigiszagot a lakásból?

Figyelt kérdés

Vettem egy lakást, amiben dohányosok laktak. Tudtam, hogy lesz vele meló, de mivel amúgy is teljes felújítást szerettem volna nem zavart.

Minden fal 3x újra lett festve a csempék le lettek erős vegyszerekkel mosva régi bútor és textil nem maradt a lakásban, radiátorok le lettek cserélve. A padló is új laminált parketta lett a szobákban a régit kidobtuk.

Viszont még így is néha érzem a dohányszagot közel megyek a falhoz a orrommal mintha továbbra is abból áradna.

Szerintetek menjek neki még egy réteg festékkel, vagy az sem segítene rajta? Vagy az intenzív szellőztetés segíthet még rajta? Mit javasoltok?

Egyébként annyira nem katasztrófa, mint amilyen az elején volt, de nyilván nem is kellemes én azért a fent említettek után nagyobb változást vártam, nem hittem, hogy 3 réteg (egyébként Poli-Farbe Intallér fehér festék) nem lesz elég a falnak.



2021. dec. 13. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Hát a vakolatban van. Amúgy az ózonozast szoktak rá ajánlani de még festés előtt.
2021. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Bocs, de kikívánkozott a kérdés:

Ha ennyi munka után is érzeni a dohányszagot, akkor milyen lehet a dohányosoknak a tüdeje?!

2021. dec. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Ózonos fertőtlenítést mindenképpen próbáld meg, nálunk padlószőnyeg volt büdös (bérelem, nem lehetett felszedni), de remekül eltüntette a szagot.
2021. dec. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Van, hogy olyam mélyen beivódik a füst, h újra vakolás oldja csak meg a problémát.
2021. dec. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Újra kell vakolni. Sajnos a festés nem oldja meg. Az ajtókat is le kellene cserélni. Azokból is jön a szag.
2021. dec. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%
Undorítóan igénytelenek lehettek. Az a gané mindenhova beette magát. Ha van akkor a villanyvezeték-csövezésbe, a szellőzők csöveibe, és hát igen, a fal, plafon is be lett ganézódva. Addig jó, hogy kihajítottatok mindent, de az ajtók és ha olyan akkor az ajtók tokburkolata maradhatott valszeg. El kell telnie egy kis időnek mirea maradék ganészag kipárolog és végleg eltűnik. Festés előtt segített volna, ha levakarjátok a betonig/malterig és végigporszívózzátok lassan, majd hagyjátok pár hétig kiszellőzni, de a plafon a fő ganégyűjtő a falak közül. Ugye a meleg felszáll és a plafonon megreked.
2021. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az ajtók is többször le lettek mázolva és többször megszagoltam nem büdösek.

De megtaláltam a ludast furcsa is volt, hogy az ablakok környéke nagyon büdös és kiderült, hogy a redőnyök zsinórja nagyon büdös, de annyira, hogy az simán áraszthatja a szagot. Nem is tudom hogy maradhatott ki már ki is hívtam az árnyékolástechnikát, hogy kellene ezeket cserélni, remélem jobb lesz a helyzet utána és nem kell leverni a vakolatot. Nem is a vakolat leverése a nehéz, hanem hogy bútorozott már a lakás és innen kihordani mindent az nagyon sok munka ezért minden mással megpróbálkozok először.

2021. dec. 18. 12:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Natessék, erre még én se gondoltam, de ez pont az a tipikus cucc ami kiesik a látókörből. Vannak műanyag ajtótok-borítások, panelházban használatos. Ezek mögött lyuk van, a felszorító vasalat helye. Arra gondoltam. De ha neked fa van felszegelve takarólécnek, azzal nincs ilyen.


A gurtnit hajíttasd ki és vadi újat feltenni, egyúttal cseréltesd ki a gurtniátbújót ott fenn, az egy szöszös huzatfogós izé. Nehogy a korábbi maradjon ott. Az is új legyen.

A plafonon átmehetsz egy porszívóval. Létrára állsz, nem esel le és odatapasztva megszívatod. Ha plafonon van a függönytartó annak a réseit is szívasd meg. Ha van padlószegély, az a laminált oldalához való, annak is a réseit a laminált vonalában szintén. Fűtéscsövek faláttöréseit is, és ha radalod van... részvétem... azt meg trisós vízzel mosd le, de ne fürdesd meg a költségmegosztót úgy mint én :)

2021. dec. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!