Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Parketta nyikorgást, (de nem...

Parketta nyikorgást, (de nem a fa nyikorog, hanem a lakkréteg és a műanyag papucs találkozásánál ahogy lép az ember, kb mint a tornateremben amikor tornacipővel nyikorog a padló), hogy lehet megszüntetni?

Figyelt kérdés

próbáltam domestossal felmosni, ajaxxal, semmi se használ neki

hogy lehet megcsinálni hogy ne nyikorogjon a lakkréteg ha rálépek papuccsal (zoknival meg iszonyúan csúszik a parketta).

szóval a lakkfelületen van valami amitől iszonyú a nyikorgás, vagy minek hívjam ezt, csicsogás.



2022. márc. 2. 09:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne a papucsot lecserélni, vagy ragasztani rá valami filcet legalább az első felére, a sarkát szabadon hagyva, hogy ne csússzon.
2022. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

...vagy vegyél bőrtalpú papucsot, esetleg ilyen zoknit (felnőtt méretben) és megszűnik a gondod!

[link]

Nem a parketta a hibás, pvc-n, fán, laminálton ugyanúgy "csicsogna"

2022. márc. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2022. márc. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Szépséghibája a dolognak hogy eddig nem nyikorgott, csicsogott.

Nem tudok rájönni mi csinálhatja, illetve nem értem miért nem használ az ha felmosom többször a felülete.

De ok, nem tudom mi ömölhetet ki hogy ezt csinálja, de miért nem használ hogy felmosom. 10 évig nem nyikorgott, erre most igen...

2022. márc. 2. 10:55
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy új a felmosó szer? Vagy törlőkendő?
2022. márc. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Értsd meg, nem a parketta a hibás, a műanyag papucsod elöregedett és "ragad"! A papucsot dobd ki a fenébe és vegyél egy újat!
2022. márc. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

A papucsod talpát lemostad már? Tényleg a papucstalpa lesz a hunyó.

A gumi meg a rugalmas műanyag hajlamos a ragadósságra, ha öregszik, az lesz az ok.

2022. márc. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem csak az én papucsom nyikorog, és lemostam :)

Maga a parketta biztos nem hibás, az tuti hogy valami olyan cucc került rá ami miatt elkezdett nyikorogni.

Mosószer az ugyanúgy ajax mint eddig, bár mintha valami megújult formátum lenne, de direkt kipróbáltam domestosszal is, ami meg tuti ugyanaz mint eddig, és csak nyikorog továbbra is :D

Nincs igazság a földön, én mindig is mondtam!

2022. márc. 2. 11:58
 9/14 anonim ***** válasza:

Járjatok zokniban.

Az már csak nem nyikorog...

2022. márc. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akácfa Parkett ***** válasza:

Sok kérdésem lenne.

1, Milyen parkettáról van szó?(Tömörfa,halszálka minta, szalag parketta?)

2, Milyen felületen van a padló?(beton,fenyőfadeszkázat homok feltöltéssel)

Mindenki tudja hogy a fa legnagyobb ellensége a nedvesség,ha még nagyobb próblémát szeretnél nyugodtan mossad tovább.

Ezt a hülyeséget a papucsal meg felejtsétek el

2022. márc. 4. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!