Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mikor kell az öblítőt a...

Mikor kell az öblítőt a mosógépbe tenni?

Figyelt kérdés
A mosógépem többször is öblít, esetleg a végén kell beletenni az öblítő folyadékot, vagy az elsőbe? Ha a végén, akkor nem zavaró a ruhán a maradványa? Nekem eddig mindig kimosta a többi öblítéssel, mert már előtte beleöntöttem, de soha nem is lehetett érezni semmit.

2022. márc. 8. 18:31
1 2 3 4
 1/35 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
90%

Az öblítőszer tartályba kell tölteni, aztán a mosógép tudja pontosan, hogy mikor használja azt.

Általában egyébként az utolsó öblítővízhez keverik a mosógépek az öblítőt.

2022. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
78%

Bolondbiztosra csinálták a tervezők, ezért csak a végén fog öblíteni.

Öntsd bele az indítás előtt, a többit meg bízd a gépre.

2022. márc. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
Az enyém háromszor öblít, pontosabban kétszer, ám az első alkalommal kétszer nyomat az öblítőtartályból naftát, először az elején, majd öblítő dobmozgás közben is kb. két perc múlva. Szerintem másodszor potyára, mert az első is teljesen kimossa az öblítőt. Eddig mindig ezzel csináltam, most viszont az utolsóba is tettem próbaként, vagy abba már nem szokás?
2022. márc. 8. 18:46
 4/35 anonim válasza:
89%
🤣🤣🤣🤣🤣🤣 Lol,mindegyik mosógépen megvan jelölve,hogy hová kell önteni általában egy virág jelöli,mindent az indítás előtt teszünk bele.Mosószernek van általában 2hely,előmosáshoz és utómosáshoz.
2022. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
88%

Tehát a mosószer adagoló legtöbbször három részből áll: I. Előmosás, II. Főmosás, (virág alak) Öblítés

A legtöbb program során egy mosási folyamat van, ekkor a fősás II. rekeszbe kell tölteni valamennyi mosószert.

Ezután következik a modern mosógépeknél egy lágy centrizés, majd az első öblítés, amikor még nem használ öblítőszert a gép.

Majd egy nagyobb centrifuga és utána jön az öblítés, ahol kimossa a virág jelölésű tárolóból az öblítőt a gép. Ezután már csak a (fő)centrifugálás maradt.

Te megfigyelted, hogy mikor enged az öblítő rekeszre vizet a gép? Van olyan, hogy elvizkövesedik a mágnesszelep és már a mosásnál belespriccel az öblítőrekeszbe, ezáltal már az elején kifolyik a rekeszből az öblítő is.

2022. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Igen, az előmosás oké, azt nagyon ritkán használom, mert sosem veszek fel semmit kétszer, így nem olyan koszos semmi, hogy kellene.

A mosó fakk is rendben, annak van öblítő funkciója is a végén tiszta vízzel, de ki lehet hagyni, de a centrifugát utána nem.

Aztán az utolsó, a virágjeles ahol az öblítőből nyomja a szert az elején, meg közben is, centrifuga, majd megint öblítés és centrifuga, stop.

Vagyis az öblítőszert nekem mindig kimosta eddig. Lehet, hogy valami hibája van.

Most az utolsó öblítésre is tettem bele szert, most van is illata egy kicsit.

2022. márc. 8. 19:32
 7/35 anonim ***** válasza:
90%
Én nem értem, hogy mit beszélsz 😁 mosófakknak öblítő funkciója?
2022. márc. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
38%
Tök felesleges használni öblítőt…
2022. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
76%
Tudjuk, tudjuk használjunk ecetet…
2022. márc. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
26%

9, mi a szarnak? Nem azért nem használok, mert valami szarabbat akarok helyette.

A mai mosószerek mellett tök feleslegesek az öblítők, próbáld ki egyszer-kétszer

2022. márc. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!