Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Hogy lehet sokáig megőrizni,...

Hogy lehet sokáig megőrizni, hogy rend és tisztaság legyen a lakásban?

Figyelt kérdés
Öten vagyunk, egy család. Mindennap kB egy óra hosszát kell takarítani, hogy minden stimmeljen. Ha valaki jön hozzánk mindig félek, hogy netán rossz szag van a házban, falunk lakunk és a fát be kell hordani, hogy tudjunk rakni a tűzre. Mindennap alaposan ki kell söpörni, felmosni, portalanítani de még így sincs rend. Mit tehetnék? Van vagy 5 lakás illatosító de néha én is érzem, hogy ételszag van. Van egy macskának is de van neki macska álom, mindennap rendbe teszem. Hogyan legyen rend mindig?

2022. márc. 30. 21:24
 1/4 A kérdező kommentje:
*alom
2022. márc. 30. 21:25
 2/4 anonim ***** válasza:
92%

Ne görcsölj rá ennyire. Olyan hogy 0-24-ben tiptop rend van a lakás minden négyzetcentiméterén, olyan nem lesz. 5-en vagytok, valaki szét fog pakolni valamit úgyis. Mi csak ketten vagyunk, de ígyis van hogy a férjem szétpakol valamit, vagy szerel, persze az étkezőasztalon. Amit én csinálok és ez működik, legalábbis nálunk:

- Kijelöltem egy helyet ami lehet kupis. Ez a férjem dolgozószobája. Nem érdekel mit csinál, mit hogy pakol szét. Becsukom az ajtót, nem látom. Kétnaponta beengedem oda a robotporszívót hogy azért mégse üljön a koszban.

- A konyhában főzés, evés után azonnal rendet teszek. Ha lehet már főzés közben is párhuzamosan mosogatok. Ezt azért csinálom mert tudom hogy ha vállat vonok hogy jaj majd fél óra múlva megcsinálom, akkor fél óra múlva nem fogom megcsinálni.

- Beszereztem takarító robotokat. A nappalit, konyhát és étkezőt minden nap körbejárják. Porszívózás, felmosás. Így portalanítani is kevesebbszer kell és a nagy porszívót is elég ritkábban elővenni. Én meg addig tudok mást csinálni, míg a robotok cirkálnak.

- Minden felesleges bútort, kacatot kivágtam. Aminek nincs funkcija, mehet. Csak a port fogja. Így lett egy kissé minimalista, de tágas életterünk. Tudom, gyerekekkel ez a pont nem igazán kivitelezhető.

- Gyakori szellőztetés. Írod az ételszagot. Nekem amerikai konyhás nappalim van, tehát ha főzök igen komoly ételszag lenne. Megy az elszívó, ugyanakkor kinyitom a teraszajtót és még egy ablakot. Kereszthuzatot csinálok, így nem marad bent az ételszag. Kissé kellemetlen így főzni de a tűzhely mellett meleg van szóval nem fagyok meg. Plusz napi 3-4 alkalommal 5-10 percre kinyitom az ablakokat. Így nincs semmilyen szag a lakásban és nem kell drága illatosítókra sem költeni.

2022. márc. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
5 emberre nem kizárólag neked kell fenntartani a rendet, hanem a többieknek is. Ha te folyton mások után pakolsz, vagy csak egyedül te takarítasz otthon, akkor nagyon gyorsan bele lehet fáradni. Fel kell osztani a házimunkát.
2022. márc. 31. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem kell illatosító. Nálunk mindig nyitva egy ablak, de gyakran szellőztetek is. Ételszag normális, ha főzöl, utána majd szellőztetsz.

Mindig pakolunk magunk után. Ruha, szennyes, konyhai dolgok mennek használat után a helyükre, nem csak úgy leteszem vhová. Gyerekek tartják rendben a szobájukat. Ott lehet kupi. Porszívózás előtt raknak nagy rendet, minden este elpakolnak. Fürdő, vécé tisztántartása folyamatos, pl. reggel mosdó, tükör törlése heti 3-szor. Hajmosáskor tusoló belülről. Használat után heti többször vécépucolás, ha már úgyis ott vagyok bent. Nem egy nap kell mindent és nem neked egyedül. Akkus porszívó remek találmány, heti kétszer biztos használom. Meg persze szükség szerint.

2022. márc. 31. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!