Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Miért van az, hogy az elrakott...

Miért van az, hogy az elrakott ruháim besárgultak?

Figyelt kérdés
Raktam el átlátszó dobozokba kimosott, kivasalt ruhákat, és beraktam őket a tárolóhelységbe (nincs ablak, tehát sötét hely). Ott álltak pár hónapot, most elővettem őket, és egy csomó, főleg a fehérek, besárgultak! Illetve inkább ilyen sárga foltok lettek rajtuk tök random helyeken. Teljesen elkeseredtem. Még nem mostam ki őket újra, remélem kijönnek azok a foltok. A doboz is tiszta volt. Nem tudok mire gondolni.

2022. ápr. 2. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Valószínűleg bele lett zárva némi páratartalom és az megposhadt.

Ezen kívül feltételezhetően olyan az anyag összetétele ami erre hajlamos. (műanyag)

2022. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem sajna nincs jó tapasztalatom a fehér, megsárgult ruhákkal kapcsolatban 😔 ha minden kötél szakad és már úgyis mindegy a ruhának, esetleg a hypos vizben áztatást próbálnám mèg ki. folttisztító, fehérítő, stb. után persze
2022. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
A ruhákban maradt vegyszerek és a levegőtlenség miatt sárgultak. Pontosabban azért, mert nem cserélődött a levegő a dobozban.
2022. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
42%
Ha öblítőt használtál, attól is sárgák lesznek.
2022. ápr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Mosószer ill. öblítő maradványaitól.
2022. ápr. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%
A pamut ruhák érzékenyek a levegő nedvesség tartalmára. Párás volt a levegő, ahol tartottad. Máskor tedd be kukás zsákba, vagy jól záródó műanyag dobozba (amit pl. az ikeában árulnak) őket és tegyél bele még papírzacskóban fél kg macskaalmot.
2022. ápr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm, akkor rakok mellé majd macskaalmot :)
2022. ápr. 2. 21:17
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

7# kérdező, a pára hatékony eltávolítása céljából a SILICA, Macska álom való. Van néhány fantazianeve, pl kristály stb. Pár éve Lidl - Ben volt, lényeg hogy fehér kristályok, apró kék elemekkel. A kék színnek funkciója nincs, csak vizuális tényező.


Lényeg hogy a SILICA felszivja a párát.

Ettől függetlenül még sárgulhatnak mert ez kizárólag a nedvességtartalomra van hatással.


Bentonit és egyéb ásványi eredetű alom is szóba jöhet de ez esztétikus és sterilebb + újrahasznosítható amennyiben víz (nem pisis víz) kerül bele, sütőben kiszárítható.

2022. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!