Kezdőoldal » Otthon » Kert » Betegek a szobanövényeim....

Betegek a szobanövényeim. Leveleik besárgultak, hullanak, virágaik elszáradtak. Mit tehetnék? Milyen betegség ez?

Figyelt kérdés
Többféle virág. Ciklámen, korall virág, viasz virág, kaktusz, koszorúfutóka, a többi nevét sajnos nem tudom. Sokat karácsonyra kaptam, akkor kezdődött a betegségük.
2013. jan. 13. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs fény!
2013. jan. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ezt így látatlanban nehéz megmondani. A ciklámen nem fogja bírni a szobai körülményeket, túl meleg van neki. A koszorúfutókával, viaszvirággal ugyanez a helyzet, télen 10-15 fokos, lehetőleg párás helyen kell lenniük. A korallvirággal meg a kaktusszal nem tudom, mi lehet, talán túl vannak locsolva, nagyon kevés vizet igényelnek.


Ha ennyire tömeges a pusztulás, akkor az is elképzelhető, hogy megjelent valami károsító. Pajzstetű, de mindenekelőtt az atka, ami ilyet okoz, bár kaktuszon az sem jellemző. De lehet fényhiány is.

2013. jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Kapnak fényt és túl meleg sincs. Rendesen öntözöm. Az új virágaim is betegek és a régiek is. A régiek évek óta vannak ugyanazon a helyen és eddig semmi bajuk nem volt.
2013. jan. 13. 23:42
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg bevihettél valamit az új növényekkel. Ezt így látatlanban tényleg nem lehet megmondani, mi lehet, én atkára vagy pajzstetűre gyanakszom, de látni kéne, ezer más oka lehet.
2013. jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!