Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosógép fertőtlenítés hogyan?

Mosógép fertőtlenítés hogyan?

Figyelt kérdés
Megfelelő ha a belsejét alkoholos fertőtlenítő kendővel áttörlöm, utána elindítok egy üres mosást úgy, hogy mososzer helyett kis ecetet öntök a tartályba?

2022. ápr. 24. 10:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Miket mosol te, hogy a gépet fertőtleníteni kell?

40 éve mosok géppel, de életemben nem fertőtlenítettem a mosógépet.

Ajtaja mosás után nyitva, évente egyszer ráküldök egy ecetes átmosást (üresen) a vízkő ellen és annyi!

A gépeim 20 évekig bírják, nem büdösek, nem "fertőzőek"

2022. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy.
2022. ápr. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

1. az ecet egyáltalán nem fertőtlenítőszer.

2. rendszeres használata a gumi alkatrészeket károsítja.

3. a baktériumok 99%-a elpusztul 90°C-on.

4. miért nem jó a mosógép tisztító folyadék?

2022. ápr. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
55%

Az #1-esnek igaza van. Átlagos háztartási mosógépet teljesen felesleges fertőtleníteni.

Hagyd nyitva mindig az ajtó, de ami a legfontosabb, hogy a mosószert és az öblítőt mindig megfelelően adagold. Ha csak úgy szemmértékre megburítod, akkor bizony le fog rakódni a felesleg, amitől aztán elszaporodnak a baktériumok.

2022. ápr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%

egy ruha nélküli futtatás előtt némi trisót szórj a gépbe...csak úgy finoman.


Amúgy miért kell fertőtleníteni? A 90 fok rendberakja.

2022. ápr. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem ertem ezt a 90 fokot. 90 fokos üres mosás vagy mi?
2022. ápr. 24. 11:33
 7/19 anonim ***** válasza:
55%

#6

IGEN!!!

2022. ápr. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7 nyugi, ne feszülj. 😇🥀
2022. ápr. 24. 11:43
 9/19 anonim ***** válasza:
38%

3# laborba bevizsgáltatták, és valós vizsgált eredmény, hogy az ecet fertőtlenít!

Addig én sem hittem.

Ja, és nem oldja fel a gumit, főképp mert ezek műanyagok- műgumik. Pláne nálam már ezerszer szétesett volna a mosógép ha igaz volna.



Kérdező.

Egy jó adag trisóval át lehet mosni 60-90 fokon. Fellazítja a lerakódott mosószer és öblítő maradvànyokat. 90 fokos mosás pedig fertőtlenít.

De kis hypos mosás is megteszi ezt alacsony hőfokon. De nyomj hozzá extra öblítést.

Vannak mosógép tisztító folyadékok, azok is jók.

2022. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%

Feltöltöd hypóval a mosószer adagolót, indítasz egy mosást 90°C-on centri nélkül és kész is a fertőtlenítés!


Az ecet nem a legjobb megoldás a vízkő ellen. Mert az ecet leoldja a vízkövet szó szerint, a vízkő darabok pedig meg tudják gyötörni a szivattyúját a mosógépnek, eltömődik a szűrője.. persze utóbbit könnyű takarítani. De egy darálós kávé főzőnek például kifejezetten árt az ecet, mert a leváló vízkő darabok eltömítik a csöveket, fúvókákat.


Ezek miatt legjobb és szinte legolcsóbb megoldás a citromsavas vízkőtelenítés. Ide nem kell a hőmérséklet, 30-40°C bőven elég, a mosószer adagolót feltöltöd citromsavval és indítasz egy pl 40°C-os mosást centri nélkül.


9 évig voltam ipari mosodában üzemmérnök, havi szinten 180-200000 Kg ruhát mostunk ki.

2022. ápr. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!