Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mosás, speciális eset! Egy...

Mosás, speciális eset! Egy olyan darabbal, amelynek a címkéjén az áll, hogy kézzel mosandó, de a mérete miatt szívesen mosnám inkább gépben, mit javasoltok, megpróbáljam a gépi mosást vagy erről tegyek le? Várom tapasztalataitokat, javaslataitokat.

Figyelt kérdés

Egy nagyon "enyhe" programon meg lehet próbálni?

Kézzel ki sem tudnám mosni, mert akkora, hogy a mosógép egész dobját kitöltené, de amúgy könnyű. Tehát nem a mosógép miatt van az aggódás, hanem a mosandó cucc miatt.

Nekünk zuhanyzónk van, kád nincs, így kádban sem tudnám mosni.



2022. máj. 3. 19:20
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10. Köszi, csak pont nagyjából egyszerre írtunk és amikor én elkezdtem írni, akkor még nem volt ott a te hozzászólásod. Ugyanígy volt amúgy az első két hozzászólással is. :)
2022. máj. 3. 20:14
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a gépeden "Kímélő" program, akkor azon mosd és alacsony fordulatszámon, alacsony hőfokon. Erre utalnak az előttem válaszolók is.

A mi Elektrolux mosógépünkön van "Kézi mosás" program is, 30 C°.

2022. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kézi mosás opció akkor azzal simán.
2022. máj. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez a próba-szerencse esete. Ezeknél a szálas töltettel ellátott termékeknél a folyamatosan percekig tartó gyömöszölődés gyakran okozza a töltet szálainak összenemezelődését, azaz az olyan összegabalyodást, ami után a szálak nem válnak szét, azaz olyan lesz, mint a megázott vattapaplan.
2022. máj. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14. Ó, már betettem a gépbe... És csak most olvastam, amit írtál. Na, akkor majd meglátom, de én is hasonlótól tartottam, mint amit felvázoltál.

Amúgy kímélő programra tettem, 45 perc lesz és 400-as centrifuga.

Már nem tudom, hogy 20 vagy 30 fokosra állítottam a gépet.

Alig fért be a dobba, pedig 8 kilónyi ruha belefér, tehát nagy dob. De maga a hálózsák könnyű.

Remélem, hogy nem lesz baja.

2022. máj. 3. 21:34
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Lett baja?
2022. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Egyelőre nem tudom megállapítani. Nem bírta a mosógép kicentrizni, még folyt belőle a víz (nem csak csepegett, hanem folyt). Kitettük az udvarra. Holnap jobban meg tudom nézni, illetve akkor, amikor megszáradt. Így nem hiszem, hogy gyorsan fog száradni, mert ráadásul lehet, hogy esni fog az eső éjjel vagy hajnalban, vagy holnap (ezen a környéken).

Ritkán vagyok netközelben, de ha jövök még, megírom, hogy mi lett a hálózsákkal.

2022. máj. 3. 22:47
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen textíliák (polártakaró, párna, paplan) nagyon sok vizwt magukba tudnak szívni, ezért bír vele nehezen a mosógép. Az alacsonyabb fordulatszám pedig szintén ront a hatékonyságon, ezért csöpöghetett belőle még a víz. Én ilyenkor még egy kör centrire be szoktam rakni, akkor már általában sikerül neki, és összességében jobb, mintha csak napok alatt száradna meg.
2022. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Oké. De nem akartam még egyszer betenni.
2022. máj. 3. 23:28
 20/21 anonim ***** válasza:
Csak centrifugára tedd be. Biztos van ilyen program a gepeden.
2022. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!