Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Segítség! Kimostam a plüssnyus...

Segítség! Kimostam a plüssnyuszikámat! Hogy tegyem jóvá?

Figyelt kérdés

Egy borzasztó kezdő és ügyetlen háziasszonykezdemény vagyok. Két napja mostam a fehéreket, csupa ágynemű, lepedő, bugyi, fehérnemű, és gondoltam, hogy egy picike, régi kis fehér plüssnyuszit is beteszek közéjük, hadd fehéredjen. Csakhogy ez a nyuszi a szívemnek igen kedves, én hülye meg 95 fokos fehérnemű programra tettem a gépet (Whirpool 6. érzék), és szerencsétlen nyuszit megfőztem. Most olyan a máskor puha kis bundája, mint egy nagy kóc, nem tudom kézzel sem rendezni, a szeme alig látszik ki, annyira egybeállt a szőre. Sajnos finom, majdnem selymes anyagból volt. Szerintem már nem lesz a régi. Mit tudnék még vele csinálni azonkívül, hogy semmit? Tudom, hogy elcsesztem, de nagyon. Annyira bánt!! Légyszi, segítsetek!!

Na meg amúgy a jövőre nézve plüsst ti hogy mostok?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. szept. 18. 16:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Megszáradt már teljesen? Lehet még javul! Én plüsst mindig kézzel, finoman nyomkodva mosok.
2010. szept. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
..még mindég jobb, mintha az élőnyuszkódat mostad volna ki!
2010. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos már megszáradt, hiszen 2 napja volt, és nem javul. Tudom, hogy egy orbitális barom vagyok, finomabban kellett volna Őkelmét kimosni. De mostmár mit tegyek?
2010. szept. 18. 16:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mit tegyél? fogadd el , hogy most már máshogy néz ki, mint korábban!
2010. szept. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
óbasszus... :-(((
2010. szept. 18. 16:54
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Egy kis hideg öblítős vízbe próbáld meg beáztatni, hátha puhít rajta!
2010. szept. 18. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

Én megpróbálnám valamilyen öblitőben, mondjuk "szilán" vagy (Silan?) áztatni, majd langyos vízben átmosni.


Ha nem akarsz kockáztatni, akkor veszel egy hasonló anyagból készült valamit, kimosod azt is forróvízben és azon kipróbálod előbb.

2010. szept. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egy jó minőségű öblítővel LÁTSZÓLAG segíthetsz egy icipicit rajta (talán egy nagyon picit kellemesebb lesz a tapintása, de csodát ne várj), de sajnos bele kell törődnöd, hogy a bundája bekeményedett a nagy hőtől.

Azért így is a te egyetlen plüssnyuszkód marad, semmi okod megválni tőle.


A plüssöket én mindig mosógépben, gyapjúprogramon mosom, kizárólag nagy kánikula idején, mert akkor gyorsan és teljesen ki tudnak száradni, biztosan nem büdösödnek be (sosem centrifugázom, hogy a tömése ne álljon össze csomókba). Kiültetem (nem csipeszelem, mert nehéz és torzulhat a teste) őket a kertben ruhaszárító tetejére a félárnyékba (úgy nem szívja ki a színét a nap) reggel és estére száraz mindegyik.

2010. szept. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, ezt kipróbálom! :-)) Legalább egy kis remény.
2010. szept. 18. 17:25
 10/11 anonim ***** válasza:
vegyél egy új nyuszkót.:) A jövőre nézve meg én sosem mosok semmit 95 fokon, mert amire pamutot írnak, az sem mindig az, a fehéreket ha fehérre akarom, akkor is csak 60 fok, de van, hogy csak 40 fokon mosom, így a villanyszámla sem olyan sok és nem kell félnem hogy valami összemegy. (egyszer egy bugyit úgy szedtem ki, hogy csak szálakból állt az egész, még kezdő koromban:)
2010. szept. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!