Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Milyen sorrendben takarítotok...

Milyen sorrendben takarítotok és milyen eszközökkel, főleg ha kicsit "ellep" a lom és sok a feladat? Milyen gyakran és mennyi időt fordítotok rá?

Figyelt kérdés
2011. márc. 5. 10:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig a fürdővel kezdem! Ecetes vízzel körbespriccelem a csaptelepeket, tusolót, kádat, mosdót stb. Kicsit megdörgölöm, majd állni hagyom. Addig elkezdek pakolni a nappaliban, étkezőben. Ha elől vannak ruhák elpakolom, a kacatokat a helyükre teszem. Aztán vissza a fürdő. Letakarítom az ecetes vizet mindenhonnan. Kitakarítom súroló szerrel a kádat, wc-t! Utána jön a konyha, tűzhely, mikró hűtő, pult. Utána por törlegtés a nappaliban: polcok, párkányok, ugyanez a szobákban. Letörlöm a tv-t, állványt! A végén porszívózás, felmosás! Ma délután is ezt fogom csinálni!:)
2011. márc. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja ezt heti egyszer csinálom meg. Általában 3 órát vesz igénybe! Ha valamiért nincs ennyi időm, akkor egy-két kevésbé fontos dolgot (mondjuk a mikrót,hűtőt nem kellene hetente takarítani) elhagyok!
2011. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A rendrakásra minden nap fordítok időt, mert az a tapasztalatom, hogy a kupi mértéke exponenciálisan nő.

Tehát kicsit flylady stílusban minden reggel és este pakolok, amíg szellőztetek. Ez napi max. kétszer 5 perc, és általában elég is.

A heti takarítás nálam így néz ki: portörlés, porszívózás a szobában, aztán porszívózás vagy felsöprés a közös helyiségekben. (A másik szobában a sógorom lakik, elvileg azt ő takarítja) Elektromos berendezéseink, tévé, hifi, videó, dvdlejátszó nincs, csak mindenkinek egy számítógép. Ezt egyénileg takarítjuk, ahogy az íróasztalát is mindenki magának tartja rendben. Bár a páromnál általában áll a kupac, de nem érdekel.

Naszóval ez után a konyhában beáztatom a tűzhelyt, elmosogatok, aztán letakarítom a csempét, pultot, szekrényeket, hűtőt, tűzhelyt.

Ezután felmosok mindenhol.

Az előszobában szerencsére nem nagyon van mit csinálni, nincs benn bútor, csak egy-két szék, meg egy polc, de az tele van cipőkkel.

Viszont a fürdőt elég alaposan szoktam kitakarítani. Sehol máshol nem használok vegyszert, mosogatószerrel az egész konyhát hótisztára lehet takarítani. A fürdőben azonban igen, mivel az előző lakótársunk se volt túl tiszta, és a sógorom sem az. Itt a vécét teleöntöm breffel, aztán a kádat, csempét, mosdót jól bedomestosozom. 2-3 alkalommal áttörlöm, esetleg kimegyek közben, elszívok egy cigit vagy elpakolom a tiszta edényeket. Félórát áll a fürdő a vegyszerben, aztán bemegyek és lesikálok mindent.

2011. márc. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és kb. egy óra alatt meg szoktam lenni mindennel, még az előtte való kis pakolással is :) Ilyenkor imádom, hogy kicsi a lakás :D
2011. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vileda Du activa partvissal összehúzom a port,viledás felmosóval felmosok.
2011. márc. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

rendrakás. ez az első. utána hozzáférek a koszhoz is :D

porszi, felmosás a padlólapos helyiségekben, fürdőszoba vízkőmentesítés.

heti 1x nagygenerál, 2 naponta porszívózás.

2011. márc. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Takarítok egy irodát.

Például a konyhát így csinálom:

-papírtörlővel eltörlöm a kanalakat, poharakat, tányérokat,...

-kiveszem a mikrótányért, befújom a gép belsejét

-elmosogatok

-rendbe teszem a kávé,-teafőzőt, felemelem a tálcáikat, letörlöm a pultjukat

-le,-kitörlöm a mikrót, eltörlöm a tányérját, bezárom

-eltörölgetek megint,

-víztelenítem a mosogatót, feltöltöm a fogyóeszközöket.

-benézek a hűtőbe, hátha kellek!

-letörlöm az asztalt, felrakom a székeket,

-felsöprök,

-kicserélem a kukazsákot

-felmosok


Persze, mint mondtam ez egy úgymond munkahely.

Szeretnék minél gyorsabban minél jobb eredményt elérni.

Lehet, hogy most kifelejtettem részeket, de legalább illusztrálni szerettem volna azt, hogy pontos menetet tartok. Nagyon gyorsan végzel, ha egy betanult láncfolyamat. Az viszont biztos, hogy nagyon függ a használt tisztítószerektől, tárgyaktól.

Én ha tehetem, Jar-t, Cif-et, stb. használok.

Az sem mindegy, hogy milyen a papírtörlő. Itthonra sem veszem meg a legolcsóbbat, bár igyekszem spórolni. De az időbeosztás, és az eredmény elérése miatt inkább, ha veszek igyekszem jót venni. Valamit valamiért.

szia:)

2011. márc. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!