Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » A mosogatógép és a száritógép...

A mosogatógép és a száritógép luxuscikknek számik Magyarországon?

Figyelt kérdés

Vonatkoztassunk el a rezsi áraktol mielőtt valaki elsütné a ponént hogy a mai rezsiárak mellett már luxus.


Én úgy nőttem fel hogy a szüleimnek nem volt és a mai napig nincs mosogatógép, tehát minden nap kézzel mossák el a tányérokat. Szártógép sem volt soha, minden ki van teregetve, csak mosógép van, de az már a mamámnak is volt a 60-as évek végén.

Ugy tudom manapság már van többeknél mosogatógép meg szártógép, de nem tudom ez mennyire alap dolog egy magyar háztartásban. Ha pl házat veszel akkor számolsz azzal hogy ezeket megveszed és hogy legyen nekik hely?


Külföldön élek, itt ezek alap dolgok, ezért nem tudommi a helyzet otthon.


2022. aug. 3. 02:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem számít luxusnak, hiszen nem megfizethetetlen. Aki aki lapostévét tud vanni az mososgatógépet és szárítót is , hiszen hasonló árban vannak. Persze ha akar vagy van hova tennie. Mosogatógépem nekem is van, pedig egyedül élek, de enélkül mégnagyobb kupi lenne a konyhában az tuti.

Inkább tartom luxuscikknek a dohányzást, aztán mégis mennyien szívják, és nemegy háztartási gép árát elfüstölik egy évben.

2022. aug. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nekem van mindkettő, két kisgyerekem van, szerintem nem luxus. Óriási terhet vesznek le rólam ezek a gépek, nagyon meggyorsítják a házimunkát. Amúgy az igaz, hogy baromira el is lehet kényelmesedni tőlük, 2 éve nem teregettem pl., mert mindig is utáltam teregetni, a gép meg pikkpakk megszárít mindent. Most az a tervem h legalább az olyanokat, mint a törölköző, ágynemű stb. újra teregetni fogom tavasztól őszig. Télen nem, mert a 21 fokos házban 3 napig lehet kerülgetni a ruhaszárítókat, mire megszáradnak a cuccok rajta, csak az a gond, hogy amennyit mosunk, ennyi idő alatt még egy szárító mellékerülne.
2022. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
57%

Nem értem, hogy miért ne lehetne nyáron is használni a szárítógépet? Azért vetted meg, hogy ne kelljen teregetned, nem?

Én szívbaj nélkül használom egész évben:

2022. aug. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%
13-as, mert totál felesleges energiapazarlás és környezetszennyezés.
2022. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
56%
#14 Mert az jobb, hogy szívod az öblítővízes párát a lakásban? Nem mindenkinek van erkélye ahol tud teregetni nyáron, és engem rettentően fullaszt ha a lakásban van kitergetve.
2022. aug. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
66%
14es arra gondol, hogy teraszon, erkélyen, az azért ritka, hogy valakinek semmi nincs...
2022. aug. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%
#16 Pedig sok ilyen emeletes van ahol nincs semmi, és ott kénytelen vagy benn teregetni.
2022. aug. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
59%

5+

Amióta nem teszek ki az udvarra ruhát száradni sokkal tovább megmarad a színük. Általában addig lehet használni pl egy pólót, amíg hirtelen el nem kezd málani az anyag, de a színe, mint az újnak.

Emiatt játszós ruhákat kellett vennem a kerti munkákhoz, mert az utolsó pillanatáig ránézésre kiváló állapotban vannak. Tehát jóval tovább tudom használni a ruháimat. Továbbá minden ruha pihe puha.

2022. aug. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Nekem a teregetéssel nincs bajom, és energia pazarlásnak is tartom a szárítógép használatát, jó időben.


De pl. ebben az időben, ami már most van semmi szárad rendesen. Mi erkélyes lakásban lakunk, se kint, se bent nem száradtak a dolgok sose, ahogy bejött az őszies idő, sőt, a lassan száradó dolgok még büdösödtek is. Ágynemű, törölköz, vastagabb ruhák mosása rémálom. Gyerekkel pedig van mit.. Nálam a szárító nem is a teregetés hiánya miatt favorit, hanem azok a ruhák, amik úgy néznek ki, mikor kiszeded, mint mikor újonnan megrendeled a webshopból és kiveszed a zacskóból. Egyetlen kis szösz sincs rajtuk.


Mi egy késő őszi nyaralás után döntöttük el, hogy veszünk. Ahol voltunk ott volt mosó és szárítógép is. Hát gondoltuk kipróbáljuk. Kimostunk és megszárítottunk mindent mielőtt eljöttünk. Akkor szembesültünk azzal, hogy nincs szösz. És isteni volt úgy haza jönni egy hét után, hogy nem azzal kellett kezdeni, hogy sorba indítani a mosásokat az egy héten át használt, kendők, ruhák stb. miatt aztán meg rakosgatni és várni, hogy nem szárad és nem szárad és semmi se szárad még mindig... Ehelyett az egészet le tudtuk tök rövid idő alatt és csak hajtogatni kellett. Amúgy nekem ebben nincs különbség a ruha beszedése is úgy nézett ki mindig, hogy leszedtem a szárítóról és bevágtam egy kupacba, hogy majd szétválogatom és elhajtogatom. A gépből kivett ruha sorsa is ez. Az elpakolás sokkal nagyobb macera volt nekem mindig is, mint kiszórni a szárítóra. ű


De sajnos az ára miatt ez is, meg a mosogatógép is szinte már luxus. Pedig az is annyira jó. Na meg hát helyigénye is van ezeknek, egy panelba, amit már belaktál elég nehéz beszorítani. Nekem pl. a mosogatógép miatt meg

azért, mert a mosogató alatt a kukát tartom, hogy ne a konyha közepén éktelenkedjen alig maradt alsószekrényem, amibe meg pakolni is lehetne.

2022. szept. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!