Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Mit tegyek, ha a frissen...

Mit tegyek, ha a frissen mosott ruhák poshadt/állott szagúak lesznek száradás után?

Figyelt kérdés
Gondolom tudjátok milyen szagról beszélek. Tényleg olyan, mintha beposhadna a ruha. De érdekes módon a fehérek és pirosak, illetve a gyerek ruhái nem ilyen szagúak. Csak és kizárólag a mi sötét ruháink. Mindegy hol szárítom, mindegy hányszor öblítem ki, mégis ilyenek. A mosógép sem lehet a ludas, hisz mint írtam, a többi ruhával nincs gond. Igaz lehet az, hogy ezt vmi baktérium okozza? Segíthet esetleg, ha kimosom a ruhákat 80 fokon? Eddig nem mertem, ki tudja mennyi ruha anyaga, színe éli ezt túl. Mit próbáljak még ki esetleg? Van tippetek? Köszönöm!
2010. szept. 23. 13:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
amint lejárt a mosási program, rögtön teregesd ki a ruhákat, hogy ne legyen idejük megbüdösödni
2010. szept. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
80 fokon mosni? Hát, az elég meredek, nem valami kíméletes megoldás és nem hiszem, hogy a magas hőfokon való mosás segítene. Teregess ki azonnal, amikor végzett a program és szellőztess gyakran abban a helyiségben, ahol szárítod a ruhákat. És ne zsúfold tele a gépet ruhákkal amikor mosol.
2010. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld úgy teregetni, hogy a levegő járjon a rétegek között.

Most amíg nem fűtenek, a vastagabb ruhákat 2-3 tartóra teszem. (nem tudom, érthető, a szárítón nem egy drótra, hanem többet áthidalva vele, ahogy fér.)

2010. szept. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mint már írtam, mindent próbáltam. Azonnali kiteregtés: pipa. Szellősebb teregetés: pipa. Szellőztetés: pipa (kinn szárad sokszor a kertben). Nem itt van a hiba. Lehet, hogy a 80 fok meredek, de az legalább tuti kiírtja a bacilusokat. Egyéb ötlet esetleg? Mert sajna ezek a 'hétköznapi' ötletek eddig nem jöttek be. De azért persze nagyon köszönöm őket!
2010. szept. 23. 14:14
 5/22 anonim válasza:
100%
Önts egy liter ecetet a mosógépedbe és indíts el egy rövid programot. Az enyémen segített.
2010. szept. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
Lehet, hogy az öblítővel van gond?
2010. szept. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Gondoltam már az ecetre is, mint megoldásra. Viszont azt nem értem, hogy lehet, hogy a piros-, gyerek- és fehér ruhákkal nincs ilyen probléma?

Az öblítőnél szintén ez a helyzet. A többi ruhánál hogyhogy nem gond? Köszi!

2010. szept. 23. 14:33
 8/22 anonim ***** válasza:
Én arra lettem figyelmes, hogy ugyanazzal a programmal mosott ruháknak más illatuk lesz, amikor kiteregetem őket és szerintem nem a színekkel van összefüggésben, hanem az anyag összetétellel, mert ami nagyon pamutos annak időnként kissé fura (állott) szaga van, ami meg műszálasabb, annak finom öblítő illata. Lehet ez is egy kiindulópont.
2010. szept. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Én muszáj öblítőt használjak, ugyanis szinte koromszagúak a ruhák száradás után és nálunk sem a hellyel van gond. Öblítő használatakor minden rendben, illatozik 200 méterről is a szárítókötél környéke.

Szerintem ez a bacilusos dolog nagy butaság. Miért csak a sötét ruhát támadná? Meg amúgy is meredek az egész...

2010. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Vagy például, amit kézzel mosok ki, az soha nem lesz fura, kellemetlen szagú, hanem friss öblítős illatú, de ugyanaz a ruhadarab géppel kimosva már nem mindig jó.
2010. szept. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!